Ogłoszenia Duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu, 27 marca 2022 r.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Adorację bez Granic, w czasie której przez całą dobę włączaliśmy się w modlitwę Papieża Franciszka o pokój.
 2. Wysłaliśmy kolejną partię i kontynuujemy zbiórkę darów, które wraz z parafią pw. Św. Wincentego à Paulo dostarczamy specjalnym transportem na Ukrainę. Dary można składać zakrystii lub biurze parafialnym. Można również dokonywać wpłat na konto Parafii z dopiskiem „Ukraina”. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, także przelewane na konto parafii, oraz dary składane na pomoc Ukrainie. W sprawie dalszych działań naszej Parafii na rzecz naszych uchodźców z Ukrainy zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 19.00.
 3. Trwają prace rozbiórkowo – remontowe w domu na dziedzińcu Domu Parafialnego. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w nie w minionym tygodniu i prosimy o pomoc, bo brakuje nam rąk do pracy. Od rana do wieczora można się zgłaszać u ks. Krzysztofa. Aktualnie, szczególnie poszukujemy cieśli. Fotorelacja z aktualnego postępu prac zamieszczona jest na naszej stronie internetowej.
 4. Jutro podczas Mszy św. wieczornej będzie gościł w naszej Parafii Ojciec Laurencjusz – Paulin z Ukrainy. Na co dzień Ojciec posługuje w parafii pw. Bożego Ciała w Rożynie, w obwodzie Żytomierskim, 150 km od Kijowa. Ojciec Laurencjusz, chce osobiście podziękować wszystkim za modlitwę, zaangażowanie i pomoc na rzecz Ukrainy. Po Mszy Świętej będzie możliwość indywidualnie porozmawiać z Ojcem.
 5. Troszczymy się o nasze siostry i braci z Ukrainy nie zapominając o naszych Parafianach. Przedświąteczna zbiórka darów w ramach akcji „Serce dla potrzebujących” trwać będzie od dzisiaj do przyszłej niedzieli. Przy wyjściach z kościoła wystawione są kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze itp.) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych osób i rodzin w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii.
 6. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30 oraz dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Marcin.
 7. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.00 i 10.30 Ruch Narodowy przeprowadzi kwestę do puszek na ekshumację i identyfikację Żołnierzy Wyklętych.
 8. Jutro rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla dzieci. W związku z tym adoracja Najświętszego Sakramentu do środy włącznie od godz. 15.00.
 9. W I piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.
 10. W I sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 11. Spotkanie i nabożeństwo dla wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 12. W związku z powrotem do przedcovidowego życia zapraszamy na spotkanie ministrantów i lektorów oraz pragnących do nich dołączyć – w sobotę, 9 kwietnia, o godz. 10.00.
 13. Katecheza przedmałżeńska w naszej Parafii w cyklu dwu weekendowym – 22 – 24 kwietnia oraz 6 – 8 maja. Zapisy w Biurze Parafialnym.
 14. Paschaliki na stół wielkanocny są do nabycia w zakrystii – małe w cenie 6 zł a duże 15 zł.
 15. Na bezpłatne badanie słuchu zapraszamy naszych Parafian w imieniu Centrum Badania Słuchu Audika, które odbędzie się w czwartek przy naszym kościele.
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” dodatkiem 5 minut z Bogiem na kwiecień. Bardzo prosimy, aby na stolikach przy wyjściach z kościoła nie zostawiać starych numerów prasy, dewocjonaliów oraz innych, niepotrzebnych rzeczy.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Stanisław Chmielewski, lat 84; † Gertruda Oparkowska, lat 81; † Teresa Gatz, lat 79;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…