Ogłoszenia Duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu, 13 marca 2022 r.

 1. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w tegorocznych Rekolekcjach Wielkopostnych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o o. Michale oraz prowadzonej przez niego fundacji Profeto i wszystkich dziełach przy niej funkcjonujących.
 2. Jutro nasza świątynia będzie Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym. Ten dzień rozpoczniemy śpiewem Godzinek o godz. 7.10, po Mszy św. porannej rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Specjalna Msza św. tego dnia o godz. 12.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, od godz. 16.00 czuwanie prowadzone przez wiernych Tradycji łacińskiej, o godz. 17.20 Różaniec Święty. Po Mszy św. o godz. 18.00 godzina Miłosierdzia Bożego prowadzona przez brać kolejarską. Od godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i modlitwą wieczorną prowadzoną przez młodzież z duszpasterstwa Młyn. Od godz. 17.00 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty. Bardzo prosimy, aby każdy znalazł swoją chwilę czasu przy naszym Zbawicielu Jezusie Chrystusie.
 3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30 oraz dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne w tym roku głosi ks. Marcin.
 4. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja. Jednym z dzieł Radia jest Fundacja „Nasza Przyszłość”, którą można wesprzeć przez przekazanie 1% swojego podatku na edukację i patriotyczne wychowanie dzieli i młodzieży. Pomoc w wypełnieniu rocznych zeznań można uzyskać w Biurze Parafialnym w poniedziałki i piątki w godzinach urzędowania. Kwesta na dzieła misyjne „Ad gentes” odbędzie się w przyszłą niedzielę.
 5. Spotkanie grupy medialnej odbędzie się w czwartek po wieczornej Mszy św.
 6. W piątek, z racji 18 dnia miesiąca zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II. Świadkiem wiary będzie Paweł Cwynar, nawrócony gangster. Szczegóły na plakacie. Droga Krzyżowa zostanie odprawiona po modlitwie ze św. Janem Pawłem II.
 7. Zapraszamy na koncert muzyki pasyjnej w wykonaniu zespołu Les Femmes z Trójmiasta i skrzypka Piotra Jamioła. Pojawią się utwory a capella , a także arie i pieśni w niecodziennej aranżacji na głos i skrzypce. Zapraszamy w sobotę po wieczornej Mszy św.
 8. W jedności z naszymi braćmi i siostrami z Ukrainy dotkniętymi koszmarem wojny trwamy na modlitwie przed Panem i rozpalamy nasze serca gotowością do przyjścia z pomocą. Zwracamy się w dalszym ciągu z prośbą o przynoszenie apteczek, opasek uciskowych i tym podobnych środków opatrunkowych a także nowej ciepłej odzieży termicznej, nowych śpiworów oraz środków czystości i żywności w trwałych opakowaniach,  które wraz z parafią pw. Św. Wincentego a Paulo dostarczymy specjalnym transportem na Ukrainę. Dary można składać zakrystii lub biurze parafialnym. Można również dokonywać wpłat na konto Parafii z dopiskiem „Ukraina”. Podczas kwesty do puszek zebraliśmy 20 710 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, także przelewane na konto parafii, oraz dary składane na pomoc Ukrainie.
 9. Jednym z owoców rekolekcji wielkopostnych jest decyzja o wyremontowaniu niezamieszkanego od lat domu znajdującego się na dziedzińcu Domu Parafialnego, do którego chcemy przyjąć potrzebujących dachu nad głową uchodźców z Ukrainy. Wszystkich chętnych do pomocy prosimy o zgłaszanie się do ks. Krzysztofa – nr telefonu na naszej stronie internetowej.
 10. Troszczymy się o nasze siostry i braci z Ukrainy nie zapominając o naszych Parafianach. Przedświąteczna zbiórka darów w ramach akcji „Serce dla potrzebujących” trwać będzie od 27 marca do 3 kwietnia.
 11. Parafia pw. Św. Łukasza i św. Rity będzie gościć figurę św. Michała Archanioła z Gargano. Dokładny program nawiedzenia znajduje się na plakacie.
 12. Rekolekcje dla rodziców dobędą się w dniach 28 – 30 marca w Zespole Szkół Katolickich. Szczegóły na plakacie.
 13. Rekolekcje dla związków niesakramentalnych odbędą się u Ojców Jezuitów w Bydgoszczy przy pl. Kościeleckich w dniach do 27 do 29 marca. Szczegóły na plakacie.
 14. Rowerowa Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek, 25 marca. Zapisy i szczegóły na stronie internetowej (www.rowerowabrzoza.pl).
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru naszego pisma „Głos Serca” do nabycia przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i relacji z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 16. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Ewa Uselis, lat 71; † Grażyna Staszak, lat 63; † Irena Wenerska, lat 76; † Joanna Banach, lat 95;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…