1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne pod hasłem Pytanie o miłość – które trwać będą  do najbliższej środy, 9 marca. Nauki rekolekcyjne głosi o. Michał Olszewski, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej. Nauki głoszone są dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. a w dni powszednie podczas Mszy św. o  godz. 8. 30 oraz 18.00, a dla środowisk akademickich, nauczycielskich, medycznych, inżynierskich i twórczych specjalna konferencja o godz. 19.00. W środę, na zakończenie rekolekcji przybędzie do nas ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Od poniedziałku do środy, od godz. 17.30 będzie możliwość przystąpienia do Spowiedzi św.
 2. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga Krzyżowa w piątki dla dorosłych po Mszy św. o godz. 7.30 oraz dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 15.30. Kazania pasyjne w tym roku głosić będzie ks. Marcin Szuster.
 3. Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII przychodzą w środę na Mszę św. rekolekcyjną na godz. 18.00.
 4. Spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w czwartek o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.
 5. Wspólnota Pogłębiarki zaprasza w piątek na wieczorną Mszę św. i 20 minutową medytację w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Po medytacji zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego.
 6. W poniedziałek, 14 marca, nasza świątynia będzie Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym. Ten dzień rozpoczniemy śpiewem Godzinek o godz. 7.10, po Mszy św. porannej rozpocznie się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Specjalna Msza św. tego dnia o godz. 12.00, o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, od godz. 16.00 czuwanie prowadzone przez wiernych Tradycji łacińskiej, o godz. 17.20 Różaniec Święty. Po Mszy św. o godz. 18.00 godzina Miłosierdzia Bożego prowadzona przez brać kolejarską. Od godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zakończymy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim i modlitwą wieczorną prowadzoną przez młodzież z duszpasterstwa Młyn. Od godz. 17.00 możliwość przystąpienia do Sakramentu Pokuty.
 7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na sfinalizowanie finansowania wkładu własnego do zakończonego już I etapu prac konserwatorskich prospektu organowego.
 8. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu parafialnym.
 9. Bydgoski klub Frondy zaprasza na grupowy pokaz najnowszego filmu „Cud Guadalupe”, który jest pierwszym kinowym filmem opowiadającym o objawieniach w Guadalupe. Pokaz odbędzie się w czwartek, 10 marca, o godz. 18.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 12 zł, zapisy w zakrystii po Mszy św.
 10. W jedności z naszymi braćmi i siostrami z Ukrainy dotkniętymi koszmarem wojny trwamy na modlitwie przed Panem i rozpalamy nasze serca gotowością do przyjścia z pomocą. Zwracamy się w dalszym ciągu z prośbą o przynoszenie apteczek, opasek uciskowych i tym podobnych środków opatrunkowych a także nowej ciepłej odzieży termicznej, nowych śpiworów oraz środków czystości i żywności w trwałych opakowaniach,  które wraz z parafią pw. Św. Wincentego a Paulo dostarczymy specjalnym transportem na Ukrainę. Dary można składać zakrystii lub biurze parafialnym. W dalszym ciągu trwa zbiórka ofiar do puszek na pomoc koordynowaną przez Caritas Polska.  Można również dokonywać wpłat na konto Parafii z dopiskiem „Ukraina”.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a w szczególności najnowszego numeru naszego pisma „Głos Serca” do nabycia przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarą, w którym znajdziemy wiele ciekawych artykułów i relacji z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Wiesław Kostulski, lat 65; † Krystyna Ziębicka, lat 73; † Zofia Gwizdała, lat 77; † Elżbieta Słowikowska, lat 71; † Anna Okońska, lat 62; † Aleksander Borowski, lat 57; † Danuta Dombrowska, lat 74.   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…