Ogłoszenia Duszpasterskie VIII Niedziela Zwykła – 27 lutego 2022 r.

 1. W jedności z naszymi braćmi i siostrami z Ukrainy dotkniętymi koszmarem wojny trwamy na modlitwie przed Panem i rozpalamy nasze serca gotowością do przyjścia z pomocą jej potrzebującym. Dlatego zapraszamy na modlitwę o pokój dzisiaj, na godz. 19.00 do naszej świątyni i zwracamy się z prośbą o przynoszenie środków opatrunkowych oraz ciepłej odzieży termicznej, które zostaną dostarczone specjalnym transportem na Ukrainę. Dary można składać zakrystii lub biurze parafialnym. Odpowiadając na apel Episkopatu Polski dzisiaj oraz w Środę Popielcową odbędzie się kwesta do puszek na pomoc Ukrainie koordynowaną przez Caritas Polska.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy trzeźwą i wolną Polskę”. Módlmy się w tym czasie szczególnie o wewnętrzną wolność dla wszystkich Polaków, którą daje trzeźwość.
 3. Kończy się karnawał i w Środę Popielcową rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W tym dniu Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 6.00 (w klasycznym Rycie Rzymskim) 7.30, 9.00, 17.00, 18.00, 19.00 i 20.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 gromadzi się młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania. Tego dnia wszystkich między 18 a 60 rokiem życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do sytości). Ofiary składane na tacę tradycyjnie przeznaczone będą na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji. Zgodnie z prośbą Ojca Świętego Środa Popielcowa będzie dniem postu i modlitwy o pokój na Ukrainie.
 4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa dla dorosłych w piątki po Mszy św. o godz. 7.30 oraz po Mszy św. o godz. 18.00 a dla dzieci o godz. 17.15. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będzie głosił ks. Marcin, w niedziele o godz. 15.30.
 5. Rekolekcje wielkopostne organizowane przez środowisko Tradycji łacińskiej Panie przymnóż nam wiary rozpoczynają się dzisiaj i potrwają do 1 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Karol Rawicz – Kostro. Szczegóły na plakacie.
 6. Rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Pytanie o miłość” – zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich i twórczych –  przeżywać będziemy od 6 do 9 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Michał Olszewski, na wszystkich Mszach św. niedzielnych a od poniedziałku do środy dla Parafian na Mszach św. o godz. 8.30 i 18.00 a dla środowisk inteligenckich i twórczych specjalna konferencja o godz. 19.00.
 7. Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa nasza świątynia będzie Wielkopostnym Kościołem Stacyjnym w poniedziałek, 14 marca. Szczegółowy program podamy za tydzień.
 8. W tym tygodniu:
– we wtorek wraz z fundacją Eleazar zapraszamy grupę wsparcia psychicznego oraz wszystkich, którzy chcieliby do niej dołączyć na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie.    Po Mszy św. w kościele zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła. – w pierwszy czwartek miesiąca na godz. 16.30 duszpasterstwo młodzieży Młyn zaprasza młodych ludzi do trwania przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej nabożeństwo powołaniowe; – w pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Nabożeństwie spotkanie Straży Honorowej NSPJ w Domu Parafialnym. Pierwszy piątek Wielkiego Postu, zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, jest dniem modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. – w pierwszą sobotę o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 1. Męski Różaniec wyruszy z bydgoskiej Katedry w przyszłą sobotę, 5 marca, o godz. 10.00 i zakończy się w naszym kościele Mszą św. o godz. 11.00 sprawowaną przez ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich mężczyzn z naszej parafii.
 2. Natomiast koncert muzyki instrumentalnej „Utwory klasyczne o charakterze pasyjnym” w wykonaniu Karola i Michała Marcinkowskich, odbędzie się także 5 marca po wieczornej Mszy św.
 3. Spotkanie i nabożeństwo dla wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. W tym dniu także odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 4. Bydgoski klub Frondy zaprasza na grupowy pokaz najnowszego filmu „Cud Guadalupe”, który jest pierwszym kinowym filmem opowiadającym o objawieniach w Guadalupe. Pokaz odbędzie się w czwartek, 10 marca, o godz. 18.00 w kinie Helios. Bilety w cenie 12 zł, zapisy w zakrystii po Mszy św.
 5. W niedzielę inwestycyjną na zakończony I etap renowacji prospektu organowego zebraliśmy 5 770 zł. Do zebrania pozostało 4 819 zł. Serdeczne Bóg Zapłać za wszelkie ofiary.
 6. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” w cenie 9,50 zł. z dodatkiem 5 minut z Bogiem na marzec.
 7. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Ewa  Ptaszyk, lat 66; † Andrzej Pułkownik lat 69;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…