Ogłoszenia Duszpasterskie, VII Niedziela Zwykła 20 lutego 2022 roku.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację poniedziałkowego wieczoru dedykowanego św. Walentemu pod hasłem Serca do Serca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na naszej stronie internetowej. Z wdzięcznością za obecność wśród ks. Biskupa Krzysztofa zapraszamy do wspierania posługi naszego Ordynariusza przez modlitwę przy pomocy platformy internetowej owcedlapasterza.pl
 2. Nabożeństwo ku czci św. Gemmy, które zostanie odprawione w czwartek, po wieczornej Mszy św.
 3. Rekolekcje wielkopostne organizowane przez środowisko Tradycji łacińskiej Panie przymnóż nam wiary odbędą się w dniach 27 lutego – 1 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Karol Rawicz – Kostro. Szczegóły na plakacie.
 4. Rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Pytanie o miłość” - zarówno parafialne jak i dla środowisk inteligenckich i twórczych -  przeżywać będziemy od 6 do 9 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Michał Olszewski, sercanin.
 5. Modlitwa za Ojczyznę pod hasłem Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli odbędzie się w parafii Matki Boskiej Fatimskiej w sobotę, 26 lutego, od godz. 21.00
 6. Rekolekcjach wielkopostne w Medjugorie odbędą się w dniach 11 – 18 marca. Szczegóły na plakacie.
 7. Męski Różaniec wyruszy z bydgoskiej Katedry w sobotę, 5 marca, o godz. 10.00 i zakończy się w naszym kościele Mszą św. o godz. 11.00 sprawowaną przez ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu wszystkich mężczyzn z naszej parafii.
 8. Natomiast koncert muzyki instrumentalnej „Utwory klasyczne o charakterze pasyjnym” w wykonaniu Karola i Michała Marcinkowskich, odbędzie się także 5 marca po wieczornej Mszy św.
 9. Całą wspólnotę parafialną zachęcamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka odbędzie się jutro od godz. 10.00 do 18.00 na dziedzińcu Domu Parafialnego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich Misjonarzy, prowadzących swoje misje w najbiedniejszych krajach świata a także naszych rodaków, którzy pozostali na wschodzie.
 10. Przypominamy o aktualnie obowiązujących obostrzeniach sanitarnych
  dla uczestników liturgii – dezynfekcji dłoni, noszenia maseczek i zachowania dystansu.
 11. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” w cenie
  7,00 zł.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:

† Krystyna Kowalska, lat 71;

† Ryszard Pluciński, lat 79;

† Halina Plucińska, lat 74;

† Halina Podlińska, lat 72;

† Stefania Wołyńska, lat 95;

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…