Serca do serca – walentynkowy wieczór

Można z bukietem kwiatów, można z pluszowym misiem, można w kawiarni przy gorącej czekoladzie…

Ale można inaczej… Mianowicie w kościele, podczas Mszy św. i adoracji… Tak właśnie mogliśmy świętować wieczór walentynkowy w naszej parafii. Szczególnym jego gościem był ks. bp Krzysztof Włodarczyk.

Podczas uroczystej Mszy św. ks. bp zwrócił uwagę na postrzeganie słowa miłość w dzisiejszej tak bardzo komercyjnej rzeczywistości. A przecież to miłość jest fundamentem relacji z Panem Bogiem i ludźmi. Podkreślił, że w miłości dwojga ludzi warto dać sobie czas i zachować kolejność poznania, zaczynając od zjednoczenia umysłu i serc. Choć to trudne dziś, kiedy wszystko dzieje się szybko. Powinno mi zależeć, żeby ten który jest przy mnie stawał się lepszy a nie żeby to mnie było dobrze. Istotą miłości jest bowiem wzajemne zatroskanie – mówił ks. Bp Włodarczyk. Serca do Serca Pana Jezusa – z niego możemy i powinniśmy czerpać. Przez pryzmat światła Najświętszego Sakramentu zobaczmy jacy jesteśmy – jak kochamy Boga i człowieka.

Mszę św. zakończyło świadectwo wiary Zofii Pasińskiej. Po nim nastąpiła Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której każdy mógł przybliżyć się do ołtarza.

Uroczystość uświetnił oprawą muzyczną zespół Emma, a przy wyjściu z kościoła w formie „słowa dla Ciebie” rozdawane były krótkie sentencje o miłości oraz słodkie upominki.

Ks. proboszcz zaprosił wszystkich na poczęstunek do domu parafialnego, gdzie rozmowom nie było końca przy przepysznym torcie w kształcie serca.