11 lutego – 30 Światowy Dzień Chorego

Dzisiejsze wspomnienie NMP z Lourdes – 30 Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II, a z woli papieża Franciszka pod hasłem „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny” (Łk 6, 36), skłania nas przede wszystkim do zwrócenia spojrzenia na Boga „bogatego w miłosierdzie” (por. Ef 2,4), który zawsze patrzy na swoje dzieci z ojcowską miłością, nawet wtedy, gdy one od Niego się oddalają.

O godz. 12.00 odśpiewany został Anioł Pański zakończony modlitwą za wszystkich zmarłych od ubiegłorocznego Dnia Chorego, a następnie rozpoczęła się Msza św. w intencji wszystkich chorych i cierpiących, opiekujących się chorymi, a także tych którzy leczą i tych którzy pomagają chorym dojść do zdrowia i tych co podjęli modlitwę za chorych.

„Czyń dobro cierpieniem, czyń dobro cierpiącym”, a także „żyjemy w czasach cierpienia, lęku, osamotnienia i bólu z powodu śmierci bliskich oraz cierpienia ludzi służących innym, a pozamykanych szczelnie w kombinezony” między innymi powiedział ksiądz proboszcz w kazaniu, po którym został udzielony Sakrament Chorych, a na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki. Po Eucharystii wszyscy zostali zaproszeni do Domu Parafialnego na przygotowany poczęstunek. Przy kawie i ciastach przygotowanych przez panie z grupy charytatywnej można było porozmawiać i lepiej się poznać. Na koniec każdy uczestniczący w spotkaniu został obdarowany „torebką zdrowia”, w której znalazły się owoce, miód i słodycz.