Ogłoszenia Duszpasterskie – V Niedziela Zwykła, 6 lutego 2022 r.

 1. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w demontaż dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele.
 2. Msza św. dla Duszpasterstwa Kolejarzy zostanie odprawiona jutro o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego.
 3. Zapraszamy wszystkich, którzy tworzą apostolską grupę medialną oraz każdego, kto potrafi pisać teksty, fotografować, filmować i jest aktywnym internautą na spotkanie, które odbędzie się we wtorek po wieczornej Mszy św.
 4. W środę odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII – spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie grupy organizacyjno – technicznej.
 5. Członków Rady Synodalnej, oraz wszystkich zainteresowanych tematyką Synodu zapraszamy na spotkanie w czwartek, po wieczornej Mszy św.
 6. W najbliższy piątek, 11 lutego przypada wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele, o godz. 12.00, odprawimy Mszę św. dla wszystkich chorych i cierpiących, podczas której będzie możliwość przyjęcia Sakramentu Chorych a po Mszy św. udzielone zostanie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na sposób lurdzki.  Serdecznie prosimy aby pomóc osobom chorym w dostaniu się do kościoła na tę Mszę św. Po Eucharystii zapraszamy na poczęstunek do Domu Parafialnego.
 7. Także w piątek wspólnota Pogłębiarka zaprasza na Mszę św. wieczorną i 20 minutową adorację Najświętszego Sakramentu. Po adoracji spotkanie w Domu Parafialnym.
 8. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na zebranie wkładu własnego do dotacji na prace konserwatorskie przy prospekcie organowym.
 9. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na walentynkowy wieczór do naszego kościoła w poniedziałek, 14 lutego na godz. 18.00. Szczególnym Gościem będzie ks. Bp Krzysztof Włodarczyk.
 10. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w Medjugorie w dniach 11 – 18 marca. Szczegóły na plakacie.
 11. Przypominamy o aktualnie obowiązujących obostrzeniach sanitarnych dla uczestników liturgii – dezynfekcji dłoni, noszenia maseczek i zachowania dystansu.
 12. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” w cenie 7,00 zł. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Ruchu Czystych Serc rozprowadzają, za dobrowolną ofiarą, czasopismo „Miłujcie się”.
 13. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Aleksandra Nikołajew, lat 65; † Elżbieta Lewandowska, lat 71; † Mieczysław Kłos, lat 84; † Eugeniusz Przegiętka, lat 63; † Krzysztof Piasecki, lat 53; † Michał Patocki, lat 38;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…