Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Zwykła – 30 stycznia 2022 r.

 1. Kończy się obchód Świąt Bożego Narodzenia, który w tradycji polskiej związany jest ze wspólnym śpiewem kolęd oraz świątecznym wystrojem. Jeszcze dzisiaj zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem „Emma” na godz. 19.30. A jutro na koncert kolęd i pastorałek zatytułowany „Leć kolęda w świat” przygotowany przez nauczycieli i dzieci z przedszkola nr 80 „Królestwo Maciusia” w Bydgoszczy,  który odbędzie się w naszym kościele o godz. 16.45.
 2. Do zajęć szkolnych wracają uczniowie i nauczyciele szkół podstawowych i średnich. Życzymy cierpliwości i wytrwałości w podejmowaniu wszystkich wyzwań, które wiążą się w realizacji wszelkich zadań w nowym semestrze.
 3. We wtorek Grupa Wsparcia Psychicznego zaprasza do uczestnictwa w wieczornej Mszy św. i nabożeństwie ku czci św. Michała Archanioła, a następnie na spotkanie do Domu Parafialnego. Także we wtorek po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Grupy Charytatywnej.
 4. W środę, 2 lutego przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Boskiej Gromnicznej. W tym dniu przynosimy do kościoła gromnice, które zostaną poświęcone w czasie Mszy św. Z racji dnia życia konsekrowanego odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby klasztorów klauzurowych w naszej diecezji. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcone zostaną świece dzieciom, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. a po Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo do św. Józefa.
 5. W tym tygodniu:
– w pierwszy czwartek miesiąca na godz. 16.30 duszpasterstwo młodzieży Młyn zaprasza młodych ludzi do trwania przed Najświętszym Sakramentem. O godz. 18.00 Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej nabożeństwo powołaniowe; – w pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Nabożeństwie spotkanie Straży Honorowej NSPJ w Domu Parafialnym. – w pierwszą sobotę o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi a po niej nabożeństwo pierwszosobotnie. W tym dniu księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 1. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo i spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 2. W czwartek na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy demontażu świątecznych dekoracji w naszym kościele, a po wieczornej Mszy św. do demontażu szopki. Z tego względu w czwartek nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 3. Także w czwartek zapraszamy wszystkich zaangażowanych w działalność Grupy Kulturalno – Edukacyjnej, oraz tych, którzy chcieliby do tej grupy dołączyć, na spotkanie, które odbędzie w Domu Parafialnym, po wieczornej Mszy św.
 4. Mierzenie alb dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek, 3 lutego w Domu Parafialnym: dla uczniów Szkoły Terapeutycznej o godz. 17.30 oraz dla uczniów pozostałych szkół o godz. 18.00.
 5. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w obchodach Światowego Dnia Chorego, 11 lutego. Msza z udzieleniem Sakramentu Chorych zostanie odprawiona o godz. 12.00. a po niej poczęstunek w Domu Parafialnym. Prosimy o pomoc osobom chorym i samotnym w dotarciu do naszej świątyni i na spotkanie.
 6. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w Medjugorie w dniach 11 – 18 marca. Szczegóły na plakacie.
 7. Przypominamy o aktualnie obowiązujących obostrzeniach sanitarnych dla uczestników liturgii – dezynfekcji dłoni, noszenia maseczek i zachowania dystansu.
 8. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na luty w cenie 9,50 zł
 9. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Mieczysław Marczak, lat 64; † Janusz Hofmann, lat 70;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…