Ogłoszenia Duszpasterskie – III Niedziela Zwykła, 23 stycznia 2022 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy, ustanowioną przez papieża Franciszka, Niedzielę Słowa Bożego. Podczas Sumy Parafialnej o godz. 10.30 nastąpi uroczysta intronizacja Pisma Świętego. Niech dzisiejsza niedziela będzie dla nas szczególną zachętą do codziennej lektury i rozważania słów Pisma Świętego.
 2. Dzisiaj zapraszamy na wspólny śpiew kolęd z zespołem „Quadrans” na godz. 19.30.
 3. W środę zapraszamy do Bydgoskiej Katedry na „Kolędowanie z Biskupem” na godz. 13.00.
 4. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek zatytułowany „Leć kolęda w świat” przygotowany przez nauczycieli i dzieci z przedszkola nr 80 „Królestwo Maciusia” w Bydgoszczy, który odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek, 31 stycznia o godz. 16.45.
 5. Nabożeństwo ku czci św. Gemmy zostanie odprawione w czwartek, po wieczornej Mszy św.
 6. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych w Medjugorie w dniach 11 – 18 marca. Szczegóły na plakacie.
 7. Mierzenie alb dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się 3 lutego w Domu Parafialnym: dla uczniów Szkoły Terapeutycznej o godz. 17.30 oraz dla uczniów pozostałych szkół o godz. 18.00.
 8. Jutro przypada wspomnienie liturgiczne św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy i prasy katolickiej. Zachęcamy do korzystania z katolickich mediów a szczególnie do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”, w nowej formule, w którym znajdziemy wiele artykułów o bieżących wydarzeniach w Kościele. Cena numeru 7 zł, a nie jak jest podane 9,50 zł.
 9. W niedzielę inwestycyjną na zakończony I etap renowacji prospektu organowego zebraliśmy 7 200 zł. Do zebrania pozostało 10 589 zł. Serdeczne Bóg Zapłać za wszelkie ofiary.
 10. Przypominamy o aktualnie obowiązujących obostrzeniach sanitarnych dla uczestników liturgii – dezynfekcji dłoni, noszenia maseczek i zachowania dystansu.
 11. Wszystkim przeżywającym ferie zimowe życzmy udanego wypoczynku, regeneracji sił duchowych i fizycznych.
 12. W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Jolanta Lewandowska, lat 59; † Stefania Stawska, lat 69; † Małgorzata Ziółkowska, lat 59;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…