Ogłoszenia Duszpasterskie Niedziela Chrztu Pańskiego – 9 stycznia 2022 r.

 1. Niedziela Chrztu Pańskiego niech będzie wykorzystana przez nas do duchowej i wszelakiej możliwej troski o naszych rodziców chrzestnych, chrześniaków i ich rodziców. Dzisiaj kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia, który w polskiej tradycji jest przedłużony do 2 lutego poprzez czas kolędowy i świąteczną dekorację.
 2. Dzisiaj gościmy przedstawiciela trzeciego zakonu Paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2022 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Dostępna jest też Ewangelia 2022 dla dzieci oraz egzemplarze Pisma Świętego.
 3. Także dzisiaj na godz. 19.30 zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem „Grupa moich przyjaciół”.
 4. Zapraszamy naszych Parafian na Spotkania Kolędowe, które rozpoczynamy w kościele specjalną Mszą św. w intencji zaproszonych Parafian, następnie kolędowanie przy żłóbku a później wspólny czas przy stole w Domu Parafialnym. W kolejne dni zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic z naszej parafii – dzisiaj na godz. 18.00. a w pozostałe dni na godz. 19.00.
 • w niedzielę, 9 stycznia – ul. Sienkiewicza, Pomorska;
 • w poniedziałek, 10 stycznia – ul. Świętojańska, Cieszkowskiego, Kaszubska, Plac Kościuszki, Racławicka, Świecka;
 • we wtorek, 11 stycznia – ul. Ogrodowa, Rycerska, Żółkiewskiego oraz Bocianowo wieżowce 20a i 26;
 • w środę, 12 stycznia – ul. Bocianowo, Hetmańska oraz wszyscy ci, którzy nie mogli przybyć w swoich terminach na spotkanie kolędowe.
Harmonogram spotkań zamieszczony jest także na naszej stronie internetowej oraz w gablotach.
 1. Jutro spotykają się rodzice dzieci przygotowujących się do I Komunii św. o godz. 18.00 na Mszy św. i spotkaniu.
 2. W środę wspólnota Sursum Corda zaprasza na wieczorną Mszę św. i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem.
 3. Wspólnota „Pogłębiarka” zaprasza w najbliższy piątek na Mszę św. na godz. 18.00, po której 20 minutowa medytacja w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Po adoracji zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego.
 4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Pana Marka Jurka z jego świadectwem wiary oraz na specjalnym spotkaniu o godz. 15.30 w Domu Parafialnym.
 5. Także w przyszłą niedzielę na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich kolejarzy, ich rodziny i sympatyków kolei na spotkanie opłatkowe do Domu Parafialnego. A po wieczornej zapraszamy Mszy św. na koncert kolęd w wykonaniu artystów Opery Nova.
 6. Od nowego roku, w środy, o godz. 18.00, odprawiana jest Msza św. zbiorowa w intencjach, które ofiarujemy przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kartki z intencjami można składać do skarbony pod obrazem MBNP.
 7. W Uroczystość Objawienia Pańskiego na Fundusz Misyjny zebraliśmy 3 827 zł Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 8. Wszystkich parafian zachęcamy do włączenia się w prace Synodu poprzez odpowiedzi na pytania kwestionariusza, który jest dostępny na stronie internetowej oraz w wersji papierowej przy wyjściu z kościoła.
 9. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z Panem Wojciechem Sumlińskim, które odbędzie się w poniedziałek 17 stycznia o godz. 18.00 w Auli Kujawsko Pomorskiej Szkoły Wyższej.
 10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności z naszej Wspólnoty Parafialnej:
† Krystyna Kominowska, lat 76; † Irena Siennicka – Kitowska, lat 83; † Lilianna Klawon, dziecko 2 dni; † Irena Iwańczak, lat 91;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…