Ogłoszenia Duszpasterskie IV Niedziela Adwentu – 19 grudnia 2021 r.

 1. Dobiega końca tegoroczny Adwent. Roraty w naszym kościele odprawione będą jeszcze do czwartku włącznie – o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 dla dzieci i dorosłych. Po roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego. Poświęcone opłatki wigilijne można jeszcze dzisiaj nabywać po Mszach św., przy wyjściu z kościoła.
 2. Trwa Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą wspólnie odmówimy dzisiaj o godz. 19.45 a w dni powszednie po wieczornych Mszach św.
 3. Okazja do spowiedzi przedświątecznej jest do 23 grudnia, w dni powszednie, od godz. 17.00. Bardzo prosimy żeby nie odkładać Spowiedzi św. na ostatnie chwile przed Świętami.
 4. W związku z koniecznością przygotowania naszego kościoła na Święta od poniedziałku nie będzie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
 5. W tym tygodniu biuro parafialne czynne będzie tylko w godzinach przedpołudniowych – od 10.00 do 12.00.
 6. W wigilię Bożego Narodzenia nasz kościół będzie zamknięty po porannej Mszy św. i otwarty o godz. 19.30. W wigilię biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. W związku z sytuacją epidemiczną, w tym roku Pasterki w naszym kościele odprawione zostaną o godz. 20.00, 22.00 (w rycie trydenckim) oraz o 24.00. Taca z pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia.
 8. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. zostaną odprawione według porządku niedzielnego. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 9. Taca z drugiego dnia Świąt przeznaczona będzie na uczelnie katolickie.
 10. Zapraszamy na wspólne, rodzinne kolędowanie przy żłóbku w pierwsze Święto Bożego Narodzenia oraz w drugi dzień Świąt – Niedzielę Świętej Rodziny na godz. 17.00.
 11. Informujemy, że tegoroczna „Kolęda” odbędzie się w dwóch formach – w dniach 28 – 30 grudnia, na osobiste zaproszenia kapłana do domu, oraz, od 3 stycznia, tak jak w ubiegłym roku wspólne spotkanie w świątyni i Domu Parafialnym. Harmonogram spotkań zamieszczony jest na stronie internetowej oraz w gablotach.
 12. Ks. Krzysztof zaprasza dzisiaj na comiesięczne, otwarte spotkanie Mieszkańców naszej Parafii przy kawie pod hasłem Jestem, bo jesteś. Mieszkańców ulic Dworcowej oraz Śniadeckich po Sumie do Domu Parafialnego.
 13. Wszystkich parafian zachęcamy do włączenia się w prace Synodu poprzez odpowiedzi na pytania kwestionariusza, który jest dostępny na stronie internetowej oraz w wersji papierowej przy wyjściu z kościoła.
 14. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary składane na zakup organów na misję w Peru, gdzie posługuje świecka misjonarka pochodząca z Bydgoszczy, Agnieszka Więckiewicz. Organy już dotarły na misję i są w pełni wykorzystywane. Na naszej stronie internetowej oraz na facebooku można zobaczyć krótki filmik ze świątecznymi życzeniami od młodych Peruwiańczyków w języku polskim.
 15. W ubiegłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 8 410 zł dzięki czemu zakończyliśmy spłatę należności za remont dachu nad prezbiterium naszego kościoła i rozpoczęliśmy finansowanie wkładu własnego do środków publicznych na zakończone prace konserwatorskie prospektu organowego. Do zebrania pozostało 17 789 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary. Z radością informujemy ze zakończone zostały prace na cmentarzu parafialnym przy budowie placu pod kontenery śmieciowe od bramy przy ul. Ks. Putza.
 16. Nasz kościół jest ogrzewany, dlatego bardzo prosimy aby wchodząc i wychodząc zamykać drzwi naszej świątyni.
 17. Przy wyjściu z kościoła zapraszamy do obejrzenia wystawy prac dzieci, które brały udział w XII edycji konkursu plastycznego “Jan Paweł II zawsze z nami”. W konkursie wzięły udział przedszkolaki i dzieci ze szkół podstawowych z terenu woj. Kujawsko – Pomorskiego.
 18. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”. Przy wyjściu z kościoła można także nabyć książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które rozprowadza Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 19. Przypominamy o ciągle obowiązujących zasadach uczestnictwa w liturgii związanych z pandemią.
 20. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  †    Jerzy Lewandowski, lat 72; †      Artur Kamiński, lat 45; †     Stanisława Sowa, lat 100; †    Aleksander Poczekaj, lat 70; †    Krystyna Czapiewska-Zagórska, lat 89;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…