Ogłoszenia Duszpasterskie III Niedziela Adwentu – 12 grudnia 2021 r.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 12.15 zapraszamy wszystkie kobiety w stanie błogosławionym, którym zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Także dzisiaj koło przyjaciół Radia Maryja prowadzi comiesięczną kwestę oraz organizuje świąteczny kiermasz książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 2. Również dzisiaj przedstawiciel Zakonu św. Łazarza rozprowadza kalendarze – cegiełki na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej, które ma pod swoją opieką małżeństwa spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Prosimy o słowo przedstawiciela Zakonu…
 3. . Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 dla dzieci i dorosłych. Po roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych.
 4. Poświęcone opłatki ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Z przyczyn higienicznych, opłatki rozprowadzane są jedynie w przygotowanych opakowaniach. Do nabycia są również świece “Caritas” – mała w cenie 8 zł, duża – 15 zł.
 5. Do dzisiaj trwa w naszej parafii akcja “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła są jeszcze wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy, olej czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Bardzo prosimy o zgłaszanie tych osób i rodzin w Biurze Parafialnym oraz w zakrystii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Prosimy także o zgłaszanie uczestników Wigilii dla Seniorów, którą organizujemy we współpracy z restauracją TomMar. Uczestników obu wydarzeń prosimy zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 6. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczna „Kolęda” odbędzie się w dwóch formach – na osobiste zaproszenia kapłana do domu, które przyjmujemy przez najbliższe dwa tygodnie w biurze parafialnym, oraz tak jak w ubiegłym roku wspólne spotkanie w świątyni i Domu Parafialnym.
 7. Jutro przypada 40 rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego. Podczas wieczornej Mszy św. w sposób szczególny będziemy modlić się za ofiary oraz wszystkich poszkodowanych w tym czasie. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.
 8. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich odbędzie się w środę, 15 grudnia o godz. 18.00.
 9. Wspólnoty Sursum Corda i Ogród chwały zapraszają na wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie w środę, po wieczornej Mszy św.
 10. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży „Młyn” odbędzie się w czwartek o godz. 16.30 w Domu Parafialnym. Po spotkaniu wspólna Msza św. w kościele.
 11. Także od czwartku 16, grudnia, trwać będzie Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą wspólnie odmawiać będziemy w dni powszednie po wieczornych Mszach św. a w niedzielę o godz. 19.45.
 12. Ks. Adam odwiedzi chorych z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę, 18 grudnia.
 13. Także w przyszłą sobotę zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II po wieczornej Mszy św.
 14. W przyszłą niedzielę ks. Krzysztof zaprasza w dzisiaj na comiesięczne, otwarte spotkanie Mieszkańców naszej Parafii przy kawie pod hasłem Jestem, bo jesteś. Mieszkańców ulic Dworcowej oraz Śniadeckich zapraszamy po Sumie do Domu Parafialnego.
 15. Okazja do spowiedzi przedświątecznej będzie od 15 do 23 grudnia, w dni powszednie od godz. 17.00. Bardzo prosimy żeby nie odkładać Spowiedzi św. na ostatnie chwile przed Świętami.
 16. W związku z sytuacją epidemiczną, w tym roku Pasterki w naszym kościele odprawione zostaną o godz. 20.00, 22.00 (w rycie trydenckim) oraz o 24.00.
 17. Powstała w naszej Parafii Rada Synodalna, która będzie koordynowała prace synodalne na etapie parafialnym. Wszystkich zachęcamy do włączenia się Synod poprzez odpowiedzi na pytania kwestionariusza, który będzie dostępny na stronie internetowej oraz w wersji papierowej przy wyjściu z kościoła.
 18. Goszczący tydzień temu w naszej Parafii Pan Marcin Żukowski zebrał na leczenie choroby nowotworowej 650 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary.
 19. Zakończyła się renowacja drzwi wejściowych do kościoła od strony targowiska. Składamy serdeczne podziękowania Fundatorowi za sfinansowanie prac oraz Panu Tomaszowi za ich przeprowadzenie.
 20. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 1. Przypominamy o ciągle obowiązujących zasadach uczestnictwa w liturgii związanych z pandemią.
 2. Przypominamy, że nasz kościół jest ogrzewany, dlatego bardzo prosimy aby wchodząc i wychodząc zamykać drzwi naszej świątyni.
 3. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Anna Dembek, lat 69; † Helena Burczyńska, lat 91; † Zygmunt Janicki, lat 78; †  Marian Ślaziński, lat 67;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…