Ogłoszenia Duszpasterskie II niedziela Adwentu – 5 grudnia 2021

 1. Trwa Adwent. Msze św. roratnie odprawiane są o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim, w języku łacińskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 dla dzieci i dorosłych. Po roratach zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych.
 2. Poświęcone opłatki ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii oraz sianko na stół wigilijny można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Z przyczyn higienicznych, opłatki rozprowadzane są jedynie w przygotowanych opakowaniach. Do nabycia są również świece “Caritas” – mała w cenie 8 zł, duża – 15 zł.
 3. Rozpoczynamy dzisiaj akcję organizowaną przez naszą Parafię – “Serce dla potrzebujących”. Przy wyjściach z kościoła są wystawione kosze, do których można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii, dla których zostaną przygotowane paczki. Kosze wystawione będą w kościele do 12 grudnia. Prosimy także o zgłaszanie uczestników Wigilii dla Seniorów, którą organizujemy we współpracy z restauracją TomMar. Uczestników obu wydarzeń prosimy zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.
 4. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczna „Kolęda” odbędzie się w dwóch formach – na osobiste zaproszenia kapłana do domu, które przyjmujemy przez najbliższe dwa tygodnie w biurze parafialnym, oraz tak jak w ubiegłym roku wspólne spotkanie w świątyni i Domu Parafialnym.
 5. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 6. W poniedziałek zapraszamy Kolejarzy i sympatyków kolei na Mszę św. wieczorną oraz spotkanie w Domu parafialnym.
 7. We wtorek, wraz z fundacją Eleazar, zapraszamy na wieczorną Mszę św. oraz spotkanie osoby z zaburzeniami psychicznymi. Po Mszy św. odprawione zostanie nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła.
 8. W środę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny od 12.00 do 13.00 zapraszamy przed Najświętszy Sakrament na Godzinę Łaski. W tym dniu nastąpi zakończenie Roku Świętego Józefa – podczas wieczornej Mszy św. nastąpi uroczysty Akt Oddania Świętemu Józefowi.
 9. Również w środę odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII szkół podstawowych – początek Mszą św. o godz. 18.00.
 10. Wszystkich tworzących wspólnotę Pogłębiarki zapraszamy w piątek na wieczorną Mszę św., adorację Najświętszego Sakramentu i spotkanie.
 11. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.15 zapraszamy wszystkie kobiety w stanie błogosławionym, którym zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo. Także w tym dniu koło przyjaciół Radia Maryja przeprowadzi comiesięczną zbiórkę oraz zorganizuje kiermasz książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Taca przeznaczona będzie na spłatę należności za remont dachu nad prezbiterium naszego kościoła.
 12. Również w przyszłą niedzielę przedstawiciele Zakonu św. Łazarza rozprowadzać będą kalendarze – cegiełki na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej, które ma pod swoją opieką małżeństwa spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka.
 13. Powstała w naszej Parafii Rada Synodalna, która będzie koordynowała prace synodalne na etapie parafialnym. Wszystkich zachęcamy do włączenia się Synod poprzez odpowiedzi na pytania kwestionariusza, który będzie dostępny na stronie internetowej oraz w wersji papierowej przy wyjściu z kościoła.
 14. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” oraz naszego parafialnego pisma „Głos Serca”.
 15. Przypominamy o ciągle obowiązujących zasadach uczestnictwa w liturgii związanych z pandemią.
 16. Informujemy, że nasz kościół jest ogrzewany, dlatego bardzo prosimy aby wchodząc i wychodząc zamykać drzwi naszej świątyni.
 17. Gościmy dzisiaj w naszej Parafii Pana Marcina Żukowskiego, animatora wielu wydarzeń religijnych, który od 10 roku życia zmaga się z guzem mózgu ale aktywnie działa w Kościele. Pan Marcin po Mszy św. będzie rozprowadzał książki z których dochód przeznaczony jest na jego leczenie a teraz podzieli się z nami świadectwem swojej wiary i życia…
 18. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Stanisława Mikołajczak, lat 80; † Gertruda Polasik, lat 89 ; † Elżbieta Zglińska, lat 66; †  Waldemar Onyśko, lat 65; †  Stanisław Pasiński, lat 83; †  Ewa Nowaczyk, lat 70;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…