Ogłoszenia Duszpasterskie I Niedziela Adwentu – 28 listopada 2021

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent, którym rozpoczynamy nowy rok liturgiczny pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Podczas Sumy o godz. 10.30 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii. Z przyczyn higienicznych, opłatki, podobnie jak w ubiegłym roku, będą rozprowadzane jedynie w przygotowanych opakowaniach. Opłatki oraz sianko na stół wigilijny będzie można nabywać w biurze parafialnym w godzinach urzędowania oraz w niedzielę po Mszach św., przy wyjściu z kościoła. Do nabycia są również świece “Caritas” – mała w cenie 8 zł, duża – 15 zł.
 2. Msze św. roratnie sprawowane będą: o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 W Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych.
 3. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy, we wspólnocie parafialnej, świętować tegoroczne Jubileusze małżeństw z naszej parafii a podczas Mszy św. o godz. 12.15 poświęcone zostaną Medaliki i książeczki dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
 4. W pierwszą środę miesiąca zapraszamy po wieczornej Mszy św. na nabożeństwo do św. Józefa.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca Duszpasterstwo Młodzieży Młyn zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji powołań na godz. 16.30. a o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.
 6. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. Podczas Mszy św. wieczornej odbędzie się uroczyste przyjęcie nowych członków do Straży Honorowej NSPJ. a po niej odprawione zostanie nabożeństwo piewrwszopiątkowe.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Tego dnia księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 8. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. odbędzie się nabożeństwo dla wspólnoty Żywego Różańca. W tym dniu także odbędzie się kwesta do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Tradycyjna zbiórka ofiar na potrzeby Radia Maryja odbędzie się wyjątkowo w II niedzielę miesiąca.
 9. Zachęcamy do włączenia się w akcję organizowaną przez naszą Parafię – “Serce dla potrzebujących”. W przyszłą niedzielę, przy wyjściach z kościoła, zostaną wystawione kosze, gdzie będzie można składać trwałą żywność (mąka, kasza, makarony, konserwy czy słodycze) dla potrzebujących wsparcia rodzin oraz osób samotnych z naszej parafii. Zechciejmy wesprzeć tę inicjatywę, aby wszyscy nasi parafianie mogli godnie przeżyć nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Kosze wystawione będą w kościele do 12
 10. Również w przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej Parafii Pana Marcina Żukowskiego, animatora wielu wydarzeń religijnych, który od 10 roku życia zmaga się z guzem mózgu ale aktywnie działa w Kościele. Pan Marcin podzieli się z nami świadectwem swojej wiary i życia oraz będzie rozprowadzał książki z których dochód przeznaczony jest na jego leczenie.
 11. Powstała w naszej Parafii Rada Synodalna, która będzie koordynowała prace synodalne na etapie parafialnym. Wszystkich zachęcamy do włączenia się Synod poprzez odpowiedzi na pytania kwestionariusza, który będzie dostępny na stronie internetowej oraz w wersji papierowej przy wyjściu z kościoła.
 12. Organizujemy grupowe wyjście na projekcję oraz spotkanie z twórcami filmu o św. Bracie Albercie pt. „Nędzarz i Madame” – jutro o godz. 18.00 w kinie Helios. Zapisy dzisiaj po Mszy św. w zakrystii.
 13. Zapraszamy na ostatni z cyklu Międzynarodowych Koncertów Organowych, które odbywają się w naszym kościele, w sobotę, 4 grudnia, na godz. 19.00. Przy organach zasiądzie francuski organista Luc Antonini.
 14. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w naszej Parafii.
 15. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na grudzień oraz naszego parafialnego pisma „Głos Serca”.
 16. Przypominamy o ciągle obowiązujących zasadach uczestnictwa w liturgii związanych z pandemią.
 17. Informujemy, że nasz kościół jest ogrzewany, dlatego bardzo prosimy aby wchodząc i wychodząc zamykać drzwi naszej świątyni.
 18. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  †   Czesława Pyszka, lat 92; †   Krystyna Kaczyńska, lat 64; † Maria Pasińska, lat 78, wieloletnia katechetka w Szkole Podstawowej nr 2  aktywnie zaangażowana w życie naszej Parafii, której pogrzeb odbędzie się w tym tygodniu;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…