Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Chrystusa Króla – 21 listopada 2021

 1. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela roku kościelnego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  z tej okazji, po Mszy św. o godz. 12.15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania rodzaju ludzkiego. Natomiast na godz. 10.30 serdecznie  zapraszamy na Mszę św. jubileuszową z okazji 25 – lecia Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich oraz wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, którą w naszym kościelesprawować będzie ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Na godz. 19.15 zapraszamy na koncert męskiego zespołu wokalnego „Adoro” z Iwano-Frankowska na Ukrainie, który goszcząc na Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, wystąpi także w naszym kościele.
 2. Jutro przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dbających o piękno muzyki liturgicznej – organistach, scholistach i chórzystach. Niech św. Cecylia ma ich w swojej opiece.
 3. Również jutro, po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich liderów i przedstawicieli wspólnot i grup parafialnych na spotkanie związane z rozpoczętym Synodem biskupów.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy, które zostanie odprawione w czwartek po wieczornej Mszy św.
 5. Także w czwartek odbędzie się spotkanie Grupy charytatywnej – po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym.
 6. Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Podczas Sumy o godz. 10.30 poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny ze specjalnymi życzeniami świątecznymi od nas, księży posługujących w tutejszej parafii. Msze św. roratnie sprawowane będą: o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim oraz w rycie posoborowym o godz. 7.00 W Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych.
 7. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 będziemy, we wspólnocie parafialnej, świętować tegoroczne jubileusze małżeństw z naszej parafii. Prosimy o zgłaszanie się Jubilatów do środy włącznie.
 8. Także w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 12.15 poświęcone zostaną Medaliki i książeczki dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
 9. Do końca listopada trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej możemy – wyjątkowo do końca miesiąca – uzyskać odpusty za zmarłych. Szczegółowe warunki uzyskania odpustów zamieszczone są na naszej stronie internetowej.
 10. W minionym tygodniu na spłacenie remontu dachu nad prezbiterium naszego kościoła zebraliśmy 6 140 zł i przez ostatni miesiąc do specjalnej skarbony 2 846, 10 zł. Do pełnego sfinansowania prac pozostało 5 198,23 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary! Pragniemy poinformować, że ubiegłym tygodniu zegar na wieży kościelnej został poddany gruntownemu remontowi – wymieniono sterowniki elektroniczne oraz zainstalowano nowy mechanizm kurantów. Koszt prac wyniósł 9 100 zł. Rozpoczęliśmy także na cmentarzu parafialnym budowę placu pod kontenery śmieciowe od bramy przy ul. Ks. Putza.
 11. Odbyły się już dwa, z cyklu trzech Międzynarodowych Koncertów Organowych. Na ostatni koncert zapraszamy w sobotę, 4 grudnia, na godz. 19.00. Przy organach zasiądzie francuski organista Luc Anonini.
 12. Organizujemy grupowe wyjście na projekcję oraz spotkanie z twórcami filmu o św. Bracie Albercie pt. „Nędzarz i Madame” – w poniedziałek, 29 listopada o godz. 18.00. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 13. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Rodacy – Bohaterom”. W ramach trwającej do końca listopada akcji, do wystawionych w naszym kościele koszy, zbierane będą paczki dla kombatantów polskich mieszkających za naszą wschodnią granicą. Szczegóły akcji na plakatach.
 14. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie relację z ingresu ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka do bydgoskiej Katedry oraz z Męskiego Różańca, który przeszedł ulicami Bydgoszczy.
 15. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Sławomir Leszczyński, lat 69; † Bogdan Kałek, lat 63;   Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…