Ogłoszenia Duszpasterskie XXXIII Niedziela Zwykła – 14 listopada 2021

 1. Wczorajszym ingresem do bydgoskiej Katedry ks. bp Ordynariusz Krzysztof Włodarczyk oficjalnie rozpoczął biskupią posługę w naszej diecezji. Zapraszamy do duchowego wsparcia naszego Ordynariusza w ciągu najbliższego roku przez modlitwę, post albo inną dowolną ofiarę w intencji Księdza Biskupa z pomocą strony internetowej www.owcedlapasterza.pl . Zachęcamy, aby przynajmniej jedna osoba każdego dnia była wsparciem dla naszego Pasterza.
 2. Przez cały miesiąc listopad trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej możemy – wyjątkowo do końca listopada – uzyskać odpusty za zmarłych. Szczegółowe warunki uzyskania odpustów zamieszczone są na naszej stronie internetowej.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II w czwartek, po Mszy św. wieczornej. Świadkiem Wiary tego dnia będzie Pani Beata Swiniarska ze wspólnoty Magnificat działającej przy bydgoskiej bazylice św. Wincentego à Paulo.
 4. W piątek zapraszamy na kolejny z cyklu Międzynarodowych Koncertów Organowych, które organizujemy we współpracy bydgoską Akademią Muzyczną. Przy organach zasiądzie belgijski organista Jan Vermeire. Początek koncertu o godz. 19.00.
 5. Także w piątek zapraszamy na spotkanie o płodności i naprotechnologii, które poprowadzi dr n. med. Jacek Skórczewski oraz instruktorki Modelu Creightona. Początek spotkania o godz. 20.00 w Domu Parafialnym.
 6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Górska, miejsca porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Multimedialnego Muzeum Jego Imienia a także do Torunia, do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz na inne atrakcje w najbliższą sobotę, 20 listopada. Koszt 85 zł., zapisy w Biurze Parafialnym. Zachęcamy także do zapoznania się z propozycjami pielgrzymek na przyszły rok, które zamieszczone są na plakacie.
 7. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. jubileuszową z okazji 25 – lecia Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich oraz wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, którą w naszym kościele, o godz. 10.30, sprawować będzie ks. bp. Krzysztof Włodarczyk. Po Mszy św. o godz. 12.15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania rodzaju ludzkiego. Na godz. 19.15 zapraszamy na koncert męskiego zespołu wokalnego „Adoro” z Iwano-Frankowska na Ukrainie, który goszcząc na Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy, wystąpi także w naszym kościele.
 8. Składamy serdeczne podziękowania Państwu Poćwiardowskim za ofiarowane rogale, które pomogły nam przeżyć dzień św. Marcina oraz Święto Niepodległości.
 9. Wszystkie małżeństwa z naszej parafii, obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa – 1, 5, 10, 15 itd. co pięć lat, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego – za dwa tygodnie, w pierwszą niedzielę Adwentu we wspólnocie parafialnej uczcimy ich jubileusze.
 10. Msze św. roratnie odprawiane będą: o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim oraz po polsku o godz. 7.00 – w Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego zarówno dzieci jak i dorosłych.
 11. W środę, 17 listopada w bydgoskiej katedrze odbędzie się spotkanie wspólnot charyzmatycznych w ramach ruchu Charis. Początek o godz. 17.00., szczegóły na plakacie.
 12. Bydgoski Klub Frondy  zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i publicystą, Panem Rafałem Ziemkiewiczem. Tematem spotkania, które odbędzie się jutro godz. 18.00 w Auli Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej (budynek A), będzie najnowsza książka pt. „Strollowana Rewolucja”
 13. Organizujemy grupowe wyjście na projekcję oraz spotkanie z twórcami filmu o św. Bracie Albercie pt. „Nędzarz i Madame” – w poniedziałek, 29 listopada o godz. 18.00. Zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 14. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Rodacy – Bohaterom”. W ramach trwającej do końca listopada akcji, do wystawionych w naszym kościele koszy, zbierane będą paczki dla kombatantów polskich mieszkających za naszą wschodnią granicą. Szczegóły akcji na plakatach.
 15. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Barbara Różyńska, lat 82; † Nikodem Drzewiecki, lat 72; † Irena Świcińska, lat 72; † Andrzej Janicki, lat 71; † Monika Kosiada, lat 39; † Maria Piekarska, lat 73   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…