Ogłoszenia Duszpasterskie XXXII Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021

 1. Przez cały miesiąc listopad trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej możemy – wyjątkowo do końca listopada – uzyskać odpusty za zmarłych. Szczegółowe warunki uzyskania odpustów zamieszczone są na naszej stronie internetowej.
 2. Ostatnie modlitwy wypominkowe za zmarłych w naszym kościele dzisiaj o godz. 19.15 oraz jutro po wieczornej Mszy św.
 3. Bardzo prosimy wszystkich nawiedzających nasz parafialny cmentarz aby śmieci składać wyłącznie do ustawionych kontenerów oraz o przestrzeganie zasad segregacji odpadów.
 4. W czwartek przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o modlitwie za naszą Ojczyznę, za wszystkich sprawujących władzę oraz za wszystkich naszych rodaków. Wywieśmy w tym dniu flagi narodowe, a o godz. 12.00 włączmy się we wspólny śpiew Hymnu Narodowego. Szczególną okazją do modlitwy będzie Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w naszym kościele o godz. 10.30, na którą szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną świętomarcińskie rogale. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji solenizanta, ks. Marcina.
 5. Katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się jutro, po wieczornej Mszy św. w kościele.
 6. Także jutro po wieczornej Mszy św. odbędzie spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy. Już dzisiaj zapraszamy na Mszę św. jubileuszową z okazji 25 – lecia Katolickiego Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich oraz wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, którą w naszym kościele sprawować będzie ks. bp. Krzysztof Włodarczyk w niedzielę, 21 listopada o godz. 10.30.
 7. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w środę, o godz. 16.30 w Domu Parafialnym.
 8. Z radością informujemy, że w Bydgoszczy zawiązała się wspólnota Pogłębiarki. Pogłębiarka to przestrzeń w internecie, która pomaga wchodzić w kontakt,  doświadczenie Boga głównie przez medytację opartą na duchowości ignacjańskiej. Zapraszamy na Mszę Świętą w piątek o godzinie 18.00, na której będziemy gościć pierwszych przedstawicieli wspólnoty. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
 9. W piątek zapraszamy na pierwszy z cyklu Międzynarodowych Koncertów Organowych, które organizujemy we współpracy bydgoską Akademią Muzyczną. Przy organach zasiądzie hiszpański organista Esteban Elizondo Iriarte. Początek koncertu o godz. 19.00.
 10. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 11. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłatę należności za remont dachu nad prezbiterium naszego kościoła.
 12. Wszystkie małżeństwa z naszej parafii, obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa – 1, 5, 10, 15 itd. co pięć lat, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego – w pierwszą niedzielę Adwentu we wspólnocie parafialnej uczcimy ich jubileusze.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę do Górska, miejsca porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Multimedialnego Muzeum Jego Imienia a także do Torunia, do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz na zwiedzanie Starego Miasta w sobotę, 20 listopada. Koszt 85 zł., zapisy w Biurze Parafialnym. Zachęcamy także do zapoznania się z propozycjami pielgrzymek na przyszły rok, które zamieszczone są na plakacie.
 14. Zapraszamy na uroczysty ingres ks. bpa Krzysztofa Włodarczyka do Bydgoskiej Katedry, który odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 11.00.
 15. Bydgoski Klub Frondy  zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i publicystą, Panem Rafałem Ziemkiewiczem. Tematem spotkania będzie najnowsza książka pt. „Strollowana Rewolucja”. Spotkanie odbędzie się w dniu 15 listopada (poniedziałek) o godz. 18.00 w Auli Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej (budynek A).
 16. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Helena Przybytkowska, lat 93; † Michał Górecki, lat 58; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…