Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego – 31 października 2021

 1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez cały październik trwali na modlitwie różańcowej w naszym kościele, oraz tym, którzy modlili się w swoich domach. Szczególne podziękowania kierujemy do dzieci i ich rodziców za gorliwy i liczny udział w nabożeństwach różańcowych. Na ostatnie nabożeństwo Różańcowe zapraszamy dzisiaj na godz. 19.30.
 2. Jutro, w Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 7.30, 9.00 i 10.30, nie będzie Mszy św. o godz. 12.15 i 20.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja za zmarłych.
 3. W Dzień Zaduszny Msza św. na naszym cmentarzu odprawiona zostanie o godz. 10.00. poprzedzona modlitwą Różańcową o godz. 9.30 prowadzoną przez wspólnotę Żywego Różańca. Podczas wieczornej Mszy św. będziemy modlili się w intencji prof. Wandy Półtawskiej, przyjaciółki św. Jana Pawła II w 100 rocznicę Jej urodzin. Wraz z fundacją Eleazar zapraszamy na tę Mszę św. oraz spotkanie osoby z zaburzeniami psychicznymi. Po Mszy św. w kościele, odprawiona zostanie procesja za zmarłych.
 4. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 5. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 12.00 a 2 listopada o godz. 13.00.
 6. W pierwszą środę miesiąca po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 16.30 Duszpasterstwo Młodzieży Młyn zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu zakończoną Mszą św. o godz. 18.00 o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie.  Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od godz. 17.00 a o godz. 18.00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie Straży Honorowej NSPJ, na temat której więcej informacji w folderach rozdawanych przy wyjściu z kościoła.
 9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 10. Nabożeństwo i spotkanie dla wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. W tym dniu także odbędzie się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 11. Tradycyjna pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach 6 – 7 listopada. Szczegóły na plakacie.
 12. W minioną Niedzielę Misyjną z loterii fantowej i ofiar zebrano 2 250 zł. Środki zostaną przeznaczone na prowadzenie misji przez kapłanów diecezji Bydgoskiej oraz księży Werbistów na Białorusi i w Rosji.
 13. Wszystkie małżeństwa z naszej parafii, obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa – 1, 5, 10, 15 itd. co pięć lat, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego – w pierwszą niedzielę Adwentu będziemy chcieli we wspólnocie parafialnej uczcić ich jubileusze.
 14. Z racji miesiąca dedykowanego zmarłym organizujemy grupowe wyjście do kina Helios na film „Czyściec” z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej, w środę, 10 listopada o godz. 18.00. Bilety w cenie 12 zł, zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 15. Już dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła na Międzynarodowe Koncerty Organowe, które organizujemy we współpracy z bydgoską Akademią Muzyczną. Wystąpią artyści z Hiszpanii, Belgii oraz Francji. Pierwszy koncert 12 listopada, szczegółowe informacje na plakacie.
 16. Zapraszamy na pielgrzymkę do Górska, miejsca porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz Multimedialnego Muzeum Jego Imienia a także do Torunia, do Sanktuarium św. Jana Pawła II oraz na zwiedzanie Starego Miasta w sobotę, 20 listopada. Koszt 85 zł., zapisy w Biurze Parafialnym. Zachęcamy także do zapoznania się z propozycjami pielgrzymek na przyszły rok, które zamieszczone są na plakacie.
 17. Na tablicy pod chórem zamieszczona jest fotorelacja z ostatnich wydarzeń w Naszej Parafii.
 18. 40 Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy trwać będzie od 6 do 14 listopada. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.
 19. Wojownicy Maryi zapraszają w sobotę, 6 listopada, na „Męski Różaniec”. Początek na Starym Rynku o godz. 10.30. W wydarzeniu wezmą udział ks. bp. Krzysztof Włodarczyk oraz ks. Dominik Chmielewski.
 20. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na listopad.
 1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Ludwika Bednarek, lat 84;   Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…