Ogłoszenia Parafialne XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021

 1. Dziękujemy wszystkim uczestnikom rekolekcji, które poprowadził ks. Dominik Chmielewski, zespołom muzycznym, służbie liturgicznej, Panu kościelnemu i Panu organiście za wszelką pomoc w realizacji tego wydarzenia. Dziękujemy także uczestnikom spotkania parafialnego w ubiegłą niedzielę. Mieszkańców kolejnych ulic zapraszamy w trzecią niedzielę listopada. Szczegóły na naszej stronie internetowej.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy, Koło Misyjne zaprasza do udziału w tradycyjnej loterii – przy wyjściu z kościoła można nabyć losy – każdy los wygrywa atrakcyjne nagrody, które można odebrać w Domu Parafialnym. – Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Papieskie Działa Misyjne a szczególnie na zakup organów, niezbędnych do prowadzenia chóru przez pochodzącą z Bydgoszczy świecką misjonarkę Agnieszkę Więckiewicz posługującą w stolicy Peru, w ośrodku dla chłopców ulicy.
 3. Kończy się październik – nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 4. W środę wspólnota Sursum Corda zaprasza do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. wieczornej a po Różańcu na czuwanie przy Najświętszym Sakramencie.
 5. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo do św. Gemmy, które zostanie odprawione w łączności z modlitwą różańcową.
 6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość rocznicy konsekracji naszego kościoła, wspominając to wydarzenie z 1913 r.
 7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym i sortowaniu śmieci do odpowiednich pojemników. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wykorzystane do ponownych pochówków.
 8. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele sprawowane będą o godz. 7.30, 9.00 i 10.30. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja za zmarłych.
 9. W Dzień Zaduszny Msza św. na naszym cmentarzu odprawiona zostanie o godz. 10.00. W kościele, po wieczornej Mszy św. odprawiona zostanie procesja za zmarłych.
 10. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej zostanie odprawiona 1 listopada o godz. 12.00 a 2 listopada o godz. 13.00.
 11. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 12. Z racji miesiąca dedykowanego zmarłym organizujemy grupowe wyjście do kina Helios na film „Czyściec” z Małgorzatą Kożuchowską w roli głównej, w środę, 10 listopada o godz. 18.00. Bilety w cenie 12 zł, zapisy po Mszy św. w zakrystii.
 13. Tradycyjna pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach 6 – 7 listopada . Szczegóły na plakacie.
 14. Zapraszamy na pielgrzymkę do Górska, miejsca porwania bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz do Torunia, w sobotę, 20 listopada. Szczegóły w przyszłą niedzielę. Zachęcamy także do zapoznania się z propozycjami pielgrzymek na przyszły rok, które zamieszczone są na plakacie.
 15. Parafia św. Łukasza i św. Rity zaprasza na IX Noc Świętych, która odbędzie się w sobotę, 30 października. Szczegóły na plakacie.
 16. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”.
 17. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
  † Jan Drozdowski, lat 69;   Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…