Rekolekcje z ks. Dominikiem Chmielewskim „Nie bój się, tylko wierz” 17-19 października 2021

Trzydniowe rekolekcje z ks. Dominikiem Chmielewskim za nami …

Był to niezwykły czas zasłuchania w Słowo Boże; zasłuchania w naukę, niekiedy tak bezpośrednio skierowaną do każdego z nas. Był to czas refleksji nad życiem osobistym – ale też nad naszymi relacjami z ludźmi, których napotykamy na swej drodze.

W czasie rekolekcji, które rozpoczęły rok wiary przed stuleciem naszej Parafii ks. Dominik podkreślał wielokrotnie, jak ważne oprócz wiary jest zaufanie Bogu i oddanie się Jemu całkowicie. Jak ważne jest bycie blisko Boga, szczególnie w Eucharystii i na osobistej modlitwie, która nie powinna sprowadzać się jedynie do pacierza. Nie zabrakło też przestrogi przed szatanem, który nie śpi, szuka okazji by nas odwieść od Pana i sam mówi: „Gdybyście uwierzyli w 1% w to, jak On Was kocha, Ten u góry, ja byłbym zniszczony….” – zapamiętamy te słowa.

Te, jak i zachętę: Jeśli chcesz chodzić po wodzie, musisz wyjść ze swej łodzi – musisz porzucić lęk i zaufać Chrystusowi… To zaledwie kilka z myśli, nad którymi pochyliliśmy się w tych dniach…. Zostaną z nami na długo…

Rekolekcje zakończyły się obietnicą, że za rok ponownie spotkamy się z ks. Dominikiem Chmielewskim. W ten sposób rozpoczniemy rok nadziei w naszych przygotowaniach jubileuszowych.

Dla tych, którzy nie mogli uczestniczyć w rekolekcjach – bądź nadal odczuwają ich niedosyt – zarejestrowane nauki ks. Dominika Chmielewskiego udostępniliśmy na kanale You Tube: konferencja 17 października 2021 konferencja 18 października 2021 konferencja 19 października 2021 Zapraszamy i polecajcie!

Zespołom: Quadrans, Emma i Grupa Moich Przyjaciół dziękujemy za oprawę muzyczną.