Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela Zwykła – 17 października 2021

 1. Przeżywając Rok Wiary, przygotowujący nas do 100-lecia naszej Parafii w 2024 r. zapraszamy na rozpoczynające się dzisiaj rekolekcje, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, pod hasłem Nie bój się, wierz tylko! Początek rekolekcji Modlitwą Różańcową o godz. 19.30 oraz Mszą św. z nauką rekolekcyjną o godz. 20.00. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na godz. 18.45  – w programie: Różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., modlitwa o uzdrowienie, uwielbienie i Apel Jasnogórski.
 2. Ks. Krzysztof zaprasza w dzisiaj na comiesięczne, otwarte spotkanie Mieszkańców naszej Parafii przy kawie pod hasłem Jestem, bo jesteś. Mieszkańców ulic: Bulwary, Marcinkowskiego, Podolskiej, Zduny, Lipowej, Ślusarskiej i Matejki zapraszamy po Sumie do Domu Parafialnego.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30. Natomiast dzisiaj zapraszamy do Katedry na Procesję Różańcową za Polskę, początek Mszą św. o godz. 12.30.
 4. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich odbędzie się w środę o godz. 18.00.
 5. Spotkanie rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w czwartek – początek Mszą św. o godz. 18.00.
 6. Także w czwartek Duszpasterstwo Młodzieży Młyn zaprasza wszystkich młodych na wieczorną Mszę św. Po Mszy św. Różaniec prowadzony przez młodzież oraz spotkanie w Domu Parafialnym.
 7. W piątek obchodzić będziemy uroczystość liturgiczną św. Jana Pawła II, papieża patrona naszego województwa. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy z Ojcem Świętym w łączności z nabożeństwem różańcowym oraz na zawierzenie Najświętszej Maryi Pannie kończące rekolekcje „Beatyfikacja33”.
 8. Grupa turystyczno-pielgrzymkowa zaprasza na spacer po Bydgoszcz – w programie Filharmonia Pomorska, Dzielnica Muzyczna, Sielanka, Bazylika, Park Ludowy i Plac Wolności. Zbiórka w najbliższą sobotę, 23 października o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 9. W przyszłą niedzielę, która rozpoczyna Tydzień Misyjny pod hasłem Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy, Koło Misyjne zaprasza do udziału w tradycyjnej loterii. Taca z tej niedzieli przeznaczona będzie na Papieskie Działa Misyjne a szczególnie na zakup organów, niezbędnych do prowadzenia chóru przez pochodzącą z Bydgoszczy świecką misjonarkę Agnieszkę Więckiewicz posługującą w stolicy Peru, w ośrodku dla chłopców ulicy.
 10. W Biurze Parafialnym, przyjmowane są rezerwacje intencji mszalnych na nowy rok kalendarzowy. Prosimy o sprawdzanie poprawności zapisanych już intencji oraz o potwierdzanie intencji na dwa tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym i sortowaniu śmieci do odpowiednich pojemników. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wykorzystane do ponownych pochówków.
 12. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 13. W ubiegłym tygodniu do puszek na fundusz stypendialny fundacji „Działo Nowego tysiąclecia” zebraliśmy 1 314,35 zł. a na spłatę remontu dachu naszego kościoła 6 815,65 zł. Do pełnego sfinansowania prac pozostało 14 184,33 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
 14. Tradycyjna pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach 6 – 7 . Szczegóły na plakacie.
 15. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Stanisław Nowak, lat 59; † Krzysztof Tumilewicz, lat 50; † Zofia Geneja, lat 94; † Antonina Wiszniewska, lat 86;   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…