Ogłoszenia parafialne XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021

 1. Dzisiaj obchodzimy XXI Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się! Odbywać się będzie tradycyjna kwesta do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy na główne uroczystości Dnia Papieskiego z udziałem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w parafii Świętej Trójcy, na godz. 12.00. Szczegóły na plakacie.
 2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 3. Spotkanie młodzieży klas 7 i 8 przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w środę 13.10 o godzinie 18.00 w kościele.
 4. Z okazji przypadającego w czwartek Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, pedagogom, wychowawcom oraz pracownikom szkół składamy najlepsze życzenia wielu sił i wytrwałości oraz światła Ducha Świętego w trosce o dzieci i młodzież dla dobra Kościoła i Ojczyzny.
 5. Grupa pielgrzymkowo-turystyczna zaprasza na spacer po Bydgoszczy. Na trasie : Dworzec PKP, Kanał Bydgoski, Muzeum Kanału Bydgoskiego, kościół św. Wojciecha i na zakończenie gorąca kawa i herbata. Zbiórka w najbliższą sobotę 16.10 o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 6. Przeżywając Rok Wiary, przygotowujący nas do 100-lecia istnienia naszej Parafii w 2024 r. zapraszamy na rekolekcje, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, pod hasłem Nie bój się, tylko wierz! Rekolekcje rozpoczną się w przyszłą niedzielę Modlitwą Różańcową o godz. 19.30 oraz Mszą św. z  nauką rekolekcyjną o godz. 20.00. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na godz. 18.45  – w programie: Różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., modlitwa o uzdrowienie, uwielbienie i Apel Jasnogórski.
 7. Ks. Krzysztof zaprasza w przyszłą niedzielę na comiesięczne spotkanie Rodziny Parafialnej przy kawie pod hasłem Jestem, bo jesteś. Mieszkańców ulic: Bulwary, Marcinkowskiego, Podolskiej, Zduny, Lipowej, Ślusarskiej i Matejki zapraszamy po Sumie do Domu Parafialnego.
 8. W Biurze Parafialnym, przyjmowane są rezerwacje intencji mszalnych na nowy rok kalendarzowy. Prosimy o potwierdzanie intencji na dwa tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu parafialnym i sortowaniu śmieci do odpowiednich pojemników. Przypominamy także o konieczności prolongowania grobów po 20 latach od pogrzebu. Groby nieopłacone mogą być, zgodnie z ustawą, wykorzystane do ponownych pochówków.
 10. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy, aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku.
 11. Tradycyjna pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w tym roku w dniach 6 – 7.11. Szczegóły na plakacie.
 12. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z niektórych wydarzeń mających miejsce w naszej parafii w ostatnich tygodniach, na tablicy pod chórem.
 13. Zakończył się pierwszy etap prac konserwatorskich przy polichromii szafy organowej. W ramach prac zwalczono mikroorganizmy żerujące na obiekcie oraz oczyszczono i uzupełniono zniszczone warstwy malarskie. Koszt prac to 71 043 zł – z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy 50 000 zł. nasz wkład własny wynosi 21 043 zł.
 14. Informujemy również, że przez kilka dni prowadzone były prace oczyszczające wieżę oraz strychy kaplicy i zakrystii naszego kościoła z ptasich odchodów i nieczystości. Zamontowane zostaną także zabezpieczenia zapobiegające ponownemu zabrudzeniu.
 15. Dziękujemy wiernym Rytu Tradycyjnego za remont jednego z pomieszczeń w Domu Parafialnym.
 16. Zapraszamy na katechezy biblijne pt. „Na drogach wiary z Szymonem Piotrem”, które wygłosi Ks. Prof. Paweł Podeszwa w parafii pw. Św. Antoniego z Padwy w Bydgoszczy. Pierwsza katecheza w najbliższy czwartek o 19.00.
 17. Zapraszamy na katechezę dla narzeczonych 15-16/10 w parafii Św. Trójcy. Szczegóły pod nr telefonu 509-340-693.
 18. Dzień dziecka utraconego 15.10, godzina 16.00 na cmentarzu przy ulicy Wiślanej o godzinie 16.00, przy Grobie Dziecka Utraconego.
 19. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”
 20. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Feliks Augustyniak, lat 84;        Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…