Ogłoszenia Parafialne XXVII Niedziela Zwykła – 3 października 2021

 1. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 2. Z racji rozpoczętego nowego Roku Akademickiego wszystkim studentom, nauczycielom akademickim i pracownikom uczelni życzymy światła Ducha Świętego na zdobywanie wiedzy naukowej i mądrości życiowej.
 3. Zapraszamy do uczestnictwa w trwających rekolekcjach „Beatyfikacja 33”, z fragmentami nauczania bł. Prymasa Wyszyńskiego i bł. Matki Czackiej, które zakończymy aktem oddania Najświętszej Maryi Pannie 22 października we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Szczegóły na ulotkach na stolikach.
 4. W pierwszy wtorek miesiąca, podczas Mszy św. wieczornej, będzie modliła się grupa wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Po Mszy św. spotkanie w Domu Parafialnym.
 5. Duszpasterstwo młodzieży „Młyn” zaprasza wszystkich młodych na Mszę św. w najbliższą środę na godz. 18.00. Po Mszy św. modlitwa różańcowa prowadzona przez młodzież oraz spotkanie w Domu Parafialnym.
 6. W I czwartek miesiąca – wspomnienie NMP Różańcowej. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a w wieczornej modlitwie Różańcowej polecać będziemy intencje powołaniowe.
 7. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie wszystkich, którzy pragną włączyć się w modlitewne dzieło za Kościół oraz w intencjach Ojca Świętego Franciszka, w czwartek po wieczornej Mszy św. do Domu Parafialnego. Natomiast od godz. 16.30 w Biurze Parafialnym, ks. Marcin będzie do dyspozycji dla wszystkich członków Żywego Różańca oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do tej wspólnoty.
 8. Chętnych chłopaków, którzy chcieliby służyć Panu Bogu przy ołtarzu prosimy o zgłaszanie się do ks. Marcina – zbiórki lektorów odbywają się w pierwsze soboty miesiąca o godz. 12.00 w zakrystii. Natomiast wszystkich ministrantów ks. Adam zaprasza na zbiórkę w przyszłą sobotę na godz. 12.00.
 9. Organizowane jest grupowe wyjście na film „Fatima” – seans odbędzie się w kinie Helios w sobotę, 9 października, o godz. 18.00. Bilety w cenie 12 zł – zapisy przyjmowane są w zakrystii po Mszy św.
 10. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się! W tym dniu odbywać się będzie tradycyjna kwesta do puszek na rzecz fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 11. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 12. Goszczący w ubiegłą niedziele w naszej parafii ks. Jan na budowę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Mińsku zebrał 7 100 zł i 20 euro. Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary!
 13. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na spłacenie remontu dachu nad prezbiterium naszej świątyni.
 14. Od początku października w Biurze Parafialnym, przyjmowane są rezerwacje intencji mszalnych na nowy rok kalendarzowy. Prosimy o potwierdzanie intencji na dwa tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 15. Organizujemy dla uczniów szkoły podstawowej pomoc w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości. Pierwsze zajęcia z j. polskiego i matematyki odbędą się w czwartek o godz. 16.00 w Domu Parafialnym. W dalszym ciągu prosimy o zgłaszanie się mogących pomóc w różnych innych przedmiotach.
 16. Przeżywając Rok Wiary, przygotowujący nas do 100-lecia naszej Parafii w 2024 r. zapraszamy na rekolekcje, które poprowadzi ks. Dominik Chmielewski, pod hasłem Nie bój się, tylko wierz! Od 17 do 19 października. Szczegóły podamy za tydzień.
 17. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”
 18. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Toccaty Gastona Béliera.
 19. W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Paulina Maciejewska, lat 49; † Wiesława Błaszkowska, lat 65; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…