Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła – 26 września 2021

 1. W miniony wtorek Ojciec Święty Franciszek mianował nowym Ordynariuszem Bydgoskim ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej. Kanoniczne objęcie naszej Diecezji przez ks. bp. Krzysztofa odbędzie się w najbliższy wtorek, w bydgoskiej Katedrze, podczas uroczystych Nieszporów. Pamiętajmy w modlitwach o naszym Biskupie. Niech patronowie Diecezji Bydgoskiej – Matka Boża Pięknej Miłości i bł. Michał Kozal wypraszają dla nowego Ordynariusza potrzebne łaski i siły w kierowaniu naszą Diecezją.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w trwających rekolekcjach „Beatyfikacja 33”, z fragmentami nauczania bł. Prymasa Wyszyńskiego i bł. Matki Czackiej, które zakończymy aktem oddania Najświętszej Maryi Pannie 22 października we wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. W rekolekcjach można uczestniczyć wspólnotowo, w dni powszednie kwadrans przed wieczorną Mszą św. a w niedziele po sumie parafialnej oraz indywidualnie poprzez książkę, którą można nabyć w zakrystii i stronę internetową www.beatyfikacja33.pl . W ramach rekolekcji zapraszamy na Drogę Krzyżową, która zostanie odprawiona w piątek, po porannej Mszy św.
 3. Prosimy o przynoszenie fotografii, pamiątek oraz napisanych wspomnień ze spotkań z bł. Kardynałem Wyszyńskim. Oryginały, po skopiowaniu, zostaną zwrócone właścicielom.
 4. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas pierwszych szkół średnich odbędzie się w środę o godz. 18.00.
 5. W piątek rozpoczynamy październik – nabożeństwa różańcowe w naszym kościele: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.15, dla młodzieży i dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św. a w niedziele o godz. 19.30.
 6. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. Od początku października wprowadzamy możliwość spowiedzi 20 min przed każdą Mszą św. Spowiedź będzie kończyła się z momentem rozpoczęcia Mszy św.
 7. Także w piątek zapraszamy na spotkanie Straży Honorowej NSPJ, które odbędzie się po wieczornej Mszy św. i Różańcu
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 9. Także w sobotę zapraszamy na wyjątkowy, maryjny koncert muzyki klasycznej w wykonaniu zespołu Les Femmes z Trójmiasta oraz skrzypka Piotra Jamioła. Zabrzmią najpiękniejsze utwory inspirowane tematyką Maryjną. Medytacyjny charakter koncertu może stać się piękną formą modlitwy, uwielbienia i dziękczynienia. Początek koncertu po wieczornej Mszy św. i Różańcu.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. porannej odbędzie się spotkanie i nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca, a po Mszach św. odbywać się będzie kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja. W czasie ostatniej kwesty zebraliśmy 720 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
 11. Od 1 października, w Biurze Parafialnym, przyjmowana będzie rezerwacja intencji mszalnych na nowy rok kalendarzowy.
 12. Wszystkie śpiewające dzieci zapraszamy do scholi dziecięcej – próba odbędzie się we wtorek, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 13. Wszystkich pragnących dołączyć do naszego parafialnego chóru Laudate Dominum – a szczególnie panów – zapraszamy na próbę we wtorek na godz. 19.00 do Domu Parafialnego.
 14. Pragniemy zorganizować w naszej Parafii zajęcia edukacyjne dla uczniów szkoły podstawowej w formie pomocy w odrabianiu lekcji, bezpłatnych korepetycji itp. Zachęcamy dysponujących wolnym czasem nauczycieli – zarówno czynnych zawodowo jak i na emeryturze oraz wszystkich chętnych do włączenia się w tę inicjatywę – prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. w zakrystii.
 15. Organizowane jest grupowe wyjście na film „Fatima” – seans odbędzie się w kinie Helios w sobotę, 9 października, o godz. 18.00. Bilety w cenie 12 zł – zapisy przyjmowane są w zakrystii po Mszy św.
 16. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na październik.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Władysław Morawski, lat 69; † Monika Głuszak, lat 97; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…