Ogłoszenia Parafialne XXV Niedziela Zwykła – 19 września 2021

 1. W minionym tygodniu świętowaliśmy Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. Przy tej okazji składamy serdecznie podziękowania naszym Parafiankom za opiekę i ofiarną troskę o miejsce na którym stoi nasz stuletni, misyjny Krzyż.
 2. Zapraszamy do uczestnictwa w rozpoczynających się dzisiaj rekolekcjach „Beatyfikacja 33”, z fragmentami nauczania bł. Prymasa Wyszyńskiego i bł. Matki Czackiej, które zakończymy aktem oddania Najświętszej Maryi Pannie 22 października we wspomnienie liturgiczne św. Jan Pawła II. Będzie można w nich uczestniczyć wspólnotowo w dni powszednie kwadrans przed wieczorną Mszą św. a w niedziele po sumie parafialnej oraz indywidualnie poprzez książkę, którą można nabyć w zakrystii i stronę internetową www.beatyfikacja33.pl . Szczegóły na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
 3. Prosimy o przynoszenie fotografii, pamiątek oraz napisanych wspomnień ze spotkań z bł. Kardynałem Wyszyńskim. Oryginały, po skopiowaniu, zostaną zwrócone właścicielom.
 4. Można jeszcze dzisiaj nabyć książkę „Przestrogi dla Polaków – myśli na każdy dzień” bł. Kardynała Wyszyńskiego.
 5. Na pierwsze, w ramach comiesięcznych spotkań pod hasłem Jestem, bo Jesteś Krzysztof  dzisiaj zaprasza mieszkańców ulic: Sobieskiego, Unii Lubelskiej, Zygmunta Augusta, Rejtana, Fredry i Warszawskiej Spotkanie odbędzie się po sumie parafialnej. Kolejne spotkania w 3 niedzielę miesiąca – lista ulic  zamieszczona jest na parafialnej stronie internetowej.
 6. Wszystkie śpiewające dzieci zapraszamy do scholi dziecięcej – próba odbędzie się we wtorek, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 7. Wszystkich pragnących dołączyć do naszego parafialnego chóru Laudate Dominum – a szczególnie panów – zapraszamy na próbę we wtorek na godz. 19.00 do Domu Parafialnego.
 8. Spotkanie grupy kulturalno – edukacyjnej odbędzie się w czwartek a grupy medialnej w piątek po wieczornej Mszy św.
 9. W ubiegłą niedzielę na remontu dachu nad prezbiterium naszego kościoła zebraliśmy 7 860 zł. Do pełnego sfinansowania prac pozostało 20 994,98. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne  Bóg zapłać! W dalszym ciągu ofiary można składać do skarbony przy wyjściu z kościoła i na konto parafialne.
 10. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 11. Dzisiaj ulicami Bydgoszczy przejdzie Marsz dla Życia Wydarzenie rozpocznie się Mszą św. o 12.30 w bydgoskiej Katedrze, a zakończy piknikiem przy Bazylice św. Wincentego à Paulo.
 12. Kobiety oraz pary zapraszamy na kurs nauki modelu Creightona – szczegóły na plakacie.
 13. Za tydzień będziemy gościli w naszej Parafii ks. Iwana Juszko, michalitę, pracującego na Białorusi w Mińsku, budowniczego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, który będzie głosił Słowo Boże i zbierał ofiary.
 14. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”
 15. Prosimy naszego Gościa Grzegorza Miecznikowskiego o świadectwo…
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Czesław Stalmierski, lat 74; † Irena Wojciechowska, lat 90; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…