Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła – 12 września 2021

 1. Dzisiejsza niedziela stała się wyczekiwanym dniem beatyfikacji siostry Elżbiety Róży Czackiej i Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Zapraszamy do wspólnotowego uczestnictwa w tym wydarzeniu przez Bazyliką pw. św. Wincentego à Paulo, gdzie zostanie postawiony telebim. Początek uroczystości o godz. 12.00
 2. Ze względu na obostrzenia, w uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, weźmie udział ograniczona liczba osób. Dlatego w dniach 17 – 18 września zapraszamy do udziału w specjalnej pielgrzymce śladami kard. Wyszyńskiego organizowanej przez naszą Parafię – w programie Rywałd, Gietrzwałd, Stoczek Klasztorny, Zuzela i Warszawa. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej a zapisy, do wtorku włącznie, przyjmowane są w Biurze parafialnym.
 3. Również z okazji beatyfikacji zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach „Beatyfikacja 33”. Rozpoczniemy je w przyszłą niedzielę, a zakończymy aktem oddania Najświętszej Maryi Pannie 22 października we wspomnienie liturgiczne św. Jan Pawła II. Szczegóły dotyczące uczestnictwa podamy w przyszła niedzielę oraz na naszej stronie internetowej.
 4. Natomiast przy wyjściach z kościoła można nabyć „Przestrogi dla Polaków – myśli na każdy dzień” bł. kardynała Wyszyńskiego, oraz wrześniowy numer miesięcznika „W naszej rodzinie”.
 5. Dzisiaj rozpoczynamy XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Niech będzie to dla nas wszystkich czas szczególnej troski o owocujące miłością i mądrością wychowanie dzieci i młodzieży.
 6. Spotkanie rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się jutro po wieczornej Mszy św. w kościele.
 7. We wtorek, 14 września przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To okazja aby wpatrzeć się w nasz znak zwycięstwa, wpisujący się w drogę chrześcijańskiego życia a zwłaszcza w ten, który stoi przy naszym kościele od 100 lat. Dlatego po Mszy św. wieczornej zgromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym na wspólną modlitwę. Zaraz po niej przy krzyżu spotkanie pokolędowych grup działających w naszej parafii w Domu Parafialnym. Zapraszamy tych, którzy je dotąd tworzyli oraz tych, którzy pragną do nich dołączyć.
 8. Z racji Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy na uroczystości odpustowe do sąsiedniej parafii Świętego Krzyża na godz. 12.00.
 9. Wszystkie śpiewające dzieci zapraszamy do scholi dziecięcej –próba odbędzie się w najbliższy wtorek, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 10. Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII szkół podstawowych odbędzie się w kościele, w środę 15 września o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa! W tym dniu także odbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty Sursum Corda.
 11. Do wspólnej modlitwy ze św. Janem Pawłem II, z racji 18 dnia miesiąca, z udziałem Grzegorza Miecznikowskiego, uratowanego i uzdrowionego przez Boga, zapraszamy w sobotę, po wieczornej Mszy św. Prosimy o przyniesienie naszych papieskich różańców.
 12. Na pierwsze, w ramach comiesięcznych spotkań pod hasłem Jestem, bo Jesteś Krzysztof zaprasza mieszkańców ulic: Sobieskiego, Unii Lubelskiej, Zygmunta Augusta, Rejtana, Fredry i Warszawskiej w przyszłą niedzielę, po sumie parafialnej.
 13. W ubiegłą niedzielę, na pomoc Afganistanowi zebraliśmy 1388,83 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary, Bóg zapłać!
 14. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Projekcja w bydgoskich kinach od soboty.
 15. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – w tym numerze m.in. świadectwa cudów przez wstawiennictwo nowych Błogosławionych, oraz o Krzyżu jako znaku zwycięstwa a także o niezwykłym błogosławionym Edmundzie Bojanowskim.
 16. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Wojciech Mathia, lat 53; † Genowefa Groń, lat 73; † Marian Konik, lat 89; † Aleksandra Janiszewska, lat 79; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…