Ogłoszenia parafialne XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021

 1. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 12.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną plecaki i przybory szkolne. Wszystkich katechetów pracujących w przedszkolach i szkołach na terenie naszej Parafii zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 18.00.
 2. Jutro na wieczorną Mszę św. i spotkanie inaugurujące nowy rok duszpasterski zapraszamy kolejarzy oraz ich rodziny i sympatyków.
 3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, które zostanie odprawione po wieczornej Mszy św.
 4. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia NMP – Matki Bożej Pięknej Miłości. Módlmy się w tym dniu, przez wstawiennictwo Maryi, o wybór nowego biskupa dla naszej Diecezji.
 5. Zaplanowane na wczoraj spotkanie pokolędowych grup działających w naszej parafii zostało przeniesione na wtorek, 14 września. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00.
 6. Jak wszyscy wiemy, 12 września odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Ze względu na obostrzenia w uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie weźmie udział ograniczona liczba osób. Dlatego w dniach 17 – 18 września zapraszamy do udziału w specjalnej pielgrzymce śladami kard. Wyszyńskiego organizowanej przez naszą Parafię – w programie Rywałd, Gietrzwałd, Stoczek Klasztorny, Zuzela i Warszawa. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej a zapisy przyjmowane są w Biurze parafialnym.
 7. Wznowione zostają próby chóru parafialnego Laudate Dominum – próby odbywają się we wtorki i piątki o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 8. Wszystkie śpiewające dzieci zapraszamy do wspólnego śpiewania w scholi dziecięcej – pierwsza po wakacjach próba odbędzie się w najbliższy wtorek, o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 9. Spotkanie rodziców dzieci z klas III, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w poniedziałek, 13 września po wieczornej Mszy św. w kościele.
 10. Zapraszamy na Mszę św. o spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII i VIII szkół podstawowych odbędzie się w kościele, w środę 15 września – początek Msza św. o godz. 18.00.
 11. Natomiast Msza św. i spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I szkół średnich odbędzie się w środę, 29 września o godz. 18.00.
 12. Dzisiaj odbywa się kwesta do puszek na pomoc Afganistanowi, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 13. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na sfinansowanie remontu dachu nad prezbiterium naszego kościoła. W ostatnich tygodniach do skarbony zebraliśmy 2536,30 zł – do pełnego sfinansowania prac pozostało jeszcze 28854,98 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na ten cel – Bóg zapłać!
 14. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – w tym numerze m.in. o uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz o problemie uchodźców z Afganistanu na wschodniej granicy Polski.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: † Henryk Elsner, lat 77; † Jan Oszwałdowski, lat 74; † Katarzyna Chyła, lat 56; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…