Ogłoszenia parafialne XXII Niedziela Zwykła – 29 sierpnia 2021

 1. Kończy się czas wakacji i urlopów i w ostatnim dniu sierpnia obchodzić będziemy w Święto Poświęcenia bydgoskiej Katedry – módlmy się w tym dniu szczególnie o wybór nowego Biskupa dla naszej Diecezji.
 2. W środę przeżywamy 82 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej – szczególną modlitwą otoczmy wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. o św. Józefie a po Mszy św. nabożeństwo.
 3. W środę także rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny – nauczycielom, pedagogom, katechetom oraz wszystkim pracownikom placówek edukacyjnych życzymy światła Ducha Świętego i ofiarnej miłości w trosce o dzieci i młodzież. A rodzicom i uczniom jak najlepszego wykorzystania nowego roku szans i możliwości rozwoju wychowawczego i intelektualnego.
 4. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 12.15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną plecaki i przybory szkolne.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie a po Mszy św. Nabożeństwo w intencji nowych i świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 6. W pierwszy piątek miesiąca Spowiedź św. od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawione nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do przyjęcia daru obietnicy Jezusowej dla wszystkich, którzy w 9 kolejnych pierwszych piątków miesiąca będą w stanie łaski uświęcającej (przystąpią do Spowiedzi św.) i przyjmą Komunię św. Treść obietnic Jezusowych jest zamieszczona na rozdawanych przy wyjściu z kościoła dyplomikach oraz w aktualnościach na naszej stronie internetowej. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie reaktywujące Straż Honorową NSPJ.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.30 zostanie odprawiona Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Po Mszy św. Nabożeństwo pierwszosobotnie. Od godz. 8.00 księża odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
 8. Z początkiem września wznawiamy pełną działalność wspólnot, grup i organizacji w naszej Parafii. Zaistniałe po tegorocznej kolędzie grupy zapraszamy na spotkanie inaugurujące działalność duszpasterską w sobotę, o godz. 12.00 w kościele.
 9. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy św. zapraszamy na spotkanie i nabożeństwo dla Matek i Ojców Żywego Różańca. W tym dniu także odbywać się będzie kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja.
 10. Jak wszyscy wiemy, 12 września odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Ze względu na obostrzenia w uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie weźmie udział ograniczona liczba osób. Dlatego w dniach 17 – 18 września zapraszamy do udziału w specjalnej pielgrzymce śladami kard. Wyszyńskiego – w programie Rywałd, Gietrzwałd, Stoczek Klasztorny, Zuzela i Warszawa. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej a zapisy przyjmowane są w Biurze parafialnym.
 11. Od 1 września zmianie ulegają godziny pracy Biura Parafialnego. Biuro czynne będzie w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10.00 do 12.00 natomiast w środy od 16.00 do 18.00.
 12. Wznowione zostają próby chóru parafialnego Laudate Dominum – pierwsza próba odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 13. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi nabór na studia magisterskie oraz podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Bliższe informacje na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl.
 14. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – w najnowszym numerze min. o wyzwaniach katechezy szkolnej, o potrzebie zmian w przygotowaniu do kapłaństwa oraz o kapelanach wojskowych w II Rzeczpospolitej.