Ogłoszenia parafialne XXI Niedziela Zwykła – 22 sierpnia 2021

  1. Trwa sierpień, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej – w tym tygodniu, w czwartek, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – podczas Mszy św. odnowimy Śluby Jasnogórskie a po wieczornej Mszy św. zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
  2. Od tygodnia funkcjonuje nowa odsłona parafialnej strony internetowej, która zachowała dotychczasowy adres (nspj.bydgoszcz.pl). Jest ona ciągle w budowie, więc bardzo prosimy o wszelkie uwagi, sugestie i propozycje, aby mogła jak najlepiej służyć Parafianom i wszystkim, którzy będą z niej korzystali. W ostatnich dniach zostały dodane kolejne informacje m.in. o historii naszej Parafii i kościoła oraz dotyczące muzyki w naszej Parafii.
  3. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone na sfinansowanie zakończonych prac remontowych dachu nad prezbiterium naszego kościoła oraz trwających prac konserwatorskich prospektu organowego – zarówno te składane do specjalnej skarbony jak i przelewane na konto naszej parafii. Bóg zapłać! Pragniemy poinformować, że koszt remontu dachu wyniósł 249 tys. zł. Z Urzędu Marszałkowskiego, od Miejskiego oraz Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków uzyskaliśmy 149 771, 35 zł. co oznacza, że wkład Parafii wynosi 99 228,65 zł. Z dotychczasowych tac inwestycyjnych, wpłat na konto i specjalnej skarbony uzbieraliśmy 67 837,35 zł. Do pełnego sfinansowania prac pozostało jeszcze 31 391,30 zł. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w realizację tego zadania.
  4. W imieniu misjonarza, ks. Tomasza, którego gościliśmy tydzień temu, dziękujemy  za złożone ofiary na misje w Kazachstanie w wysokości 6 790 zł. Jeśli ktoś chciałby jeszcze wesprzeć dzieło misyjne ks. Tomasza może to uczynić za pomocą przelewu bankowego (nr konta 30 1090 2747 0000 0001 0009 2171).
  5. Jak wszyscy wiemy, 12 września odbędzie się beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego. Ze względu na obostrzenia w uroczystości w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie weźmie udział ograniczona liczba osób. Dlatego w dniach 17 – 18 września zapraszamy do udziału w specjalnej pielgrzymce śladami kard. Wyszyńskiego – w programie Rywałd, Gietrzwałd, Stoczek Klasztorny, Zuzela i Warszawa. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.
  6. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” z dodatkiem 5 minut z Bogiem na wrzesień.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Bronisława Jędrzejewska  lat 93; † Krystyna Popińska lat 69; † Sławomir Sowiński lat 76; Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…