XXXII Pielgrzymka Maksymiliańska

Jak co roku 14 sierpnia – w dzień męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego – z naszego kościoła wyruszyła piesza pielgrzymka do kościoła pw. św. Maksymiliana na Osowej Górze. W tym roku pielgrzymce przewodniczył ks. Marcin Szuster. Pielgrzymi z różnych parafii naszego miasta wyruszyli na trasę po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia i błogosławieństwie. Trasa pielgrzymki była zróżnicowana, przebiegała ulicami miasta, a na ostatnim odcinku – leśną drogą. Przewidziany był również odpoczynek, w czasie którego pątników poczęstunkiem ugościły siostry albertynki. Pielgrzymi uczestniczyli w uroczystej koncelebrowanej Mszy św., po której odbyła się procesja wokół kościoła. Na zakończenie, po uczczeniu relikwii św. Maksymiliana, nadszedł czas na „co nieco dla ciała” czyli słodki poczęstunek przygotowany przez parafian tamtejszej parafii.