Ogłoszenia parafialne XX Niedziela Zwykła – 15 sierpnia 2021

 1. Dziękując ks. Tomaszowi za wygłoszone Słowo Boże zachęcamy do spotkania z Misjonarzem z Kazachstanu oraz złożenia ofiary na wsparcie jego misji przy głównym wyjściu z kościoła.
 2. W dzisiejszą Uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada 101 rocznica Bitwy Warszawskiej – Cudu Nad Wisłą. Jest to jednocześnie święto Wojska Polskiego – módlmy się zatem szczególnie za naszą Ojczyznę, za jej bezpieczeństwo oraz tych, którzy mają jej bronić.
 3. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom, którzy wczoraj wzięli udział w XXXII Pielgrzymce Maksymiliańskiej z naszego kościoła na Osową Górę, także tym którzy duchowo wspierali wszystkich pątników. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację i przeprowadzenie pielgrzymki. Wyrażamy także wdzięczność siostrom Albertynkom, które gościły pielgrzymów na postoju oraz służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo pielgrzymów.
 4. W środę, 18 dnia miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy ze św. Jenem Pawłem II podczas i po wieczornej Mszy św. Prosimy o zabranie różańców związanych z tymi spotkaniami.
 5. W sobotę wyruszy II Biegowa Pielgrzymka na Jasną Górę – zapraszamy do uczestnictwa. Szczegóły na stronie internetowej (martyria.pl).
 6. Trwa sierpień, który jest szczególnym czasem poświęconym trosce o trzeźwość naszego narodu. W dalszym ciągu zachęcamy do podjęcia wraz z modlitwą wyzwania abstynencji, wynagradzając w ten sposób za wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.
 7. Z radością informujemy o nowej odsłonie parafialnej strony internetowej, która zachowała dotychczasowy adres (nspj.bydgoszcz.pl). Jest ona ciągle w budowie, więc bardzo prosimy o wszelkie uwagi, sugestie i propozycje, aby mogła jak najlepiej służyć Parafianom i wszystkim, którzy będą z niej korzystali.
 8. Tworzących Grupę Medialną i tych, którzy chcieliby do nich dołączyć zapraszamy na spotkanie jutro o godz. 18.30.
 9. Dziękujemy za wszelkie ofiary przeznaczone na sfinansowanie zakończonych prac remontowych dachu nad prezbiterium naszego kościoła oraz trwających prac konserwatorskich prospektu organowego. W minionym miesiącu do specjalnej skarbony zebraliśmy 2 622 zł a w ubiegłą niedzielę na tacę – 5 138 zł.
 10. Dziękujemy także za ofiary składane do puszek na pomoc ofiarom tegorocznych nawałnic – zebraliśmy 1 144,5 zł. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać!
 11. Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przy parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Fordonie zaprasza  do duchowego, 9 – miesięcznego przygotowania, do ogłoszenia w przyszłym roku Sanktuarium św. Rity. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie.
 12. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły poświęcone dzisiejszej Uroczystości Wniebowzięcia NMP.
 13. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
† Jan Łojewski  lat 66;   Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…