Ogłoszenia parafialne XIX Niedziela Zwykła – 8 sierpnia 2021

  1. Trwa sierpień, który jest szczególnym czasem poświęconym trosce o trzeźwość naszego narodu. W dalszym ciągu zachęcamy do podjęcia wraz z modlitwą wyzwania abstynencji, wynagradzając w ten sposób za wszelkie grzechy pijaństwa i alkoholizmu oraz jako wyraz miłości i troski o młode pokolenie.
  2. Zapraszamy do udziału w tradycyjnej już XXXII Pielgrzymce Maksymiliańskiej, która wyruszy z naszej Parafii w sobotę, 14 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego i błogosławieństwem pielgrzymów na dziedzińcu Domu Parafialnego o godz. 15.00, a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Pielgrzymka odbędzie się z zachowaniem wszystkich obowiązujących rygorów sanitarnych.
  3. W przyszłą niedziele przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną zioła i kwiaty, a homilię będzie głosił ks. Tomasz Dadek – misjonarz z Kazachstanu.
  4. W ubiegłą niedzielę zostały złożone ofiary na dzieła Radia Maryja w kwocie 720 zł. Wszystkim ofiarodawcom Bóg zapłać!
  5. Składamy serdeczne Bóg zapłać także za złożone dzisiaj na tacę ofiary, jak i do specjalnej skarbony i na konto parafii na sfinansowanie zakończonych prac remontowych dachu nad prezbiterium kościoła oraz trwających prac konserwatorskich prospektu naszych organów.
  6. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego”, a w nim artykuł „Parafia myślana inaczej” – czy możliwy jest nowy model parafii?
  7. Wszystkim przebywającym i udającym się na urlopy życzymy szczęśliwej i bezpiecznej podróży oraz udanego wakacyjnego wypoczynku – regeneracji sił duchowych i fizycznych. Niech to będzie dobry czas na lekturę Pisma Świętego, literatury katolickiej i wzmocnienie więzi z Panem Bogiem.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:
†  Teresa Urbańska lat 75. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…