Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Przez cały miesiąc listopad trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej możemy – wyjątkowo do końca listopada – uzyskać odpusty za zmarłych. Szczegółowe warunki uzyskania odpustów zamieszczone są na naszej stronie internetowej.
 2. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku liturgicznym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – po Mszy św. o godz. 12.15 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt oddania rodzaju ludzkiego. Duchowym przygotowaniem do tej Uroczystości jest nowenna do Chrystusa Króla, którą odmawiamy codziennie po wieczornej Mszy św. W przyszłą sobotę, w wigilię Uroczystości włączamy się w ogólnoświatową adorację Najświętszego Sakramentu – od godz. 17.00 do 18.00
 3. Uroczysta Msza św. kolejarska z okazji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej zostanie odprawiona w naszym kościele w przyszłą niedzielę o godz. 12.15 – Msza św. będzie transmitowana na naszej stronie internetowej.
 4. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas I ponadpodstawowych zapraszamy na wieczorną Mszę św. w piątek, 20 listopada. Po Mszy św. katecheza w kościele.
 5. Wszystkie małżeństwa z naszej parafii, obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa – 1, 5, 10, 15 itd. co pięć lat, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego – w pierwszą niedzielę Adwentu będziemy chcieli we wspólnocie parafialnej uczcić ich jubileusze.
 6. Trwa w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez ks. Dawida Perlika
  oraz wspólnotę „Ogród chwały”. Spotkania odbywają się w każdą środę – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 7. Również w środę po Mszy św. wieczornej oddamy cześć św. Janowi Pawłowi II w naszym relikwiarzu.
 8. Msze św. roratnie w tym roku odprawiane będą: o godz. 6.00 w Klasycznym Rycie Rzymskim oraz po polsku o godz. 7.00 W związku z tym w Adwencie nie będzie Mszy św. o godz. 7.30 a zamówione intencje zostaną odprawione na Mszy św. roratniej. Po Mszy św. o godz. 7.00 zapraszamy na śniadanie do Domu Parafialnego.
 9. Poświęcenie Medalików dla dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. odbędzie się w piątek, 27 listopada podczas wieczornej Mszy św. Natomiast w niedzielę, 29 listopada podczas Mszy św. o godz. 12.15 poświęcone zostaną książeczki.
 10. Zaplanowany na przyszłą sobotę koncert organowy z racji trudności komunikacyjnych, które dotknęły Europę w czasie pandemii niestety nie odbędzie się. 
 11. W ubiegłą niedzielę na budowę sieci i systemu teleinformatycznego w naszej parafii zebraliśmy 4 450 zł. Aktualnie trwają prace przy wymianie centrali telefonicznej i okablowania w Domu Parafialnym. Dziękujemy za wszelkie ofiary. Dziękujemy także Państwu Poćwiardowskim za ofiarowane rogale na Mszę św. w intencji Ojczyzny 11 listopada.
 12. Składamy serdeczne podziękowania za zrozumienie bieżących potrzeb naszej parafii w aktualnej sytuacji związanej z pandemią. Dziękujemy za ofiary przelane na konto naszej parafii jak i składane do skarbon w kościele.
 13. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele, podczas Mszy św., może przebywać 60 osób, natomiast w kaplicy na cmentarzu – 5 osób. Dlatego Msze św. o godz. 12.15 oraz o godz. 14.00 będą odprawione jednocześnie w kościele oraz kaplicy Domu Parafialnego. Przypominamy także o konieczności zakrywania nosa i ust oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 14. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” – w najnowszym numerze m. in.: o podejściu młodych ludzi do kościoła, o służbie ubogim w kościele, a także nauczanie Papieża Benedykta XVI o życiu wiecznym.

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.11.14 13:27, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka