Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XXXIII Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie dziękujemy za udział w koncercie “Z paczką na wschód”, który w ubiegłą niedzielę odbył się w naszym kościele. Podczas koncertu harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej zebrali 1954,90 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na pomoc naszym rodakom mieszkającym na Białorusi. Bóg zapłać za każdy dar serca!Na tablicy pod chórem zamieszczona jest krótka fotorelacja z koncertu.
 1. Także w ubiegłą niedzielę na tacę, oraz z ofiar składanych w ostatnim czasie do skarbony, na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła zebraliśmy 8 150,00 zł. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary! Do całkowitego sfinansowania prac pozostało 6 170,00 zł
 2. Zapraszamy na koncert organowy o naszego kościoła - w ramach Bydgoskich Dni Muzyki Kościelnej - który odbędzie się w poniedziałek, 18 listopada, po Mszy św. wieczornej. Wystąpi Michał Przygodzki z Warszawy. 
 3. Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania po ósmej klasie szkoły podstawowej odbędzie się w najbliższy czwartek, 21 listopada. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.30.
 4. Organizujemy grupowe wyjście na film „Nieplanowane”, w czwartek, 21 listopada, na godz. 19.00 do kina Helios. Cena biletu 13 zł. Zapisy przyjmowane są nadal po Mszach św. w zakrystii.
 5. W piątek przypada wspomnienie św. Cecylii - patronki muzyków i muzyki kościelnej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich dbających o piękno muzyki liturgicznej - organistach, scholistach i chórzystach. Niech św. Cecylia ma ich w swojej opiece. 
 6. W przyszłą niedzielę przypada ostatnia niedziela roku kościelnego - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. a godz. 11.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Jezusa oraz Akt Oddania rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusa. O godz. 12.15 zostanie odprawiona, z racji wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, tradycyjna Msza św. dla środowiska kolejarskiego.
 7. Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” zaprasza na rekolekcje adwentowe po hasłem „Gdy czekanie na dziecko boli…” dla małżeństw starających się o potomstwo. Rekolekcje odbędą się w Przysieku koło Torunia w dniach 7 – 8 XII. Szczegóły na stronie internetowej (www.gdyczekanieboli.pl).
 8. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” szczególnie artykuły: „Miłość zamiast mięsa” o znaczeniu postu piątkowego oraz „Przywrócić muzyce liturgicznej jej prawdziwe znaczenie”  rozmowa o znaczeniu muzyki w liturii i jej wpływie na naszą modlitwę.
 9. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania polskiej kompozycji z XVI w. autorstwa Jakuba Sowy – Salve Regina.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Halina Michalska

† Ryszard Jetkowski

† Krystyna Jaśkowiak

† Barbara Owsianicka

            Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.11.16 18:06, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka