Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

XXXIII Niedziela Zwykła C

1. Spotkanie Koła misyjnego odbędzie się w czwartek 21 listopada o godz. 16.30 w domu katechetycznym.

2. Ostatnie w tym roku spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w domu katechetycznym w czwartek - 20 listopada po Mszy św. wieczornej.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Z tej okazji po Mszy św. o godz 12.15 będzie miało miejsce krótkie nabożeństwo. Jest to jednocześnie zakończenie Roku Wiary, które w uroczysty sposób dokona się w parafii Chrystusa Króla na Błoniu w czasie Mszy św. o godz. 12.00 pod przewodnictwem ks. Biskupa.

4. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: O uczczeniu Święta Niepodległości, Po co religia jest potrzebna w szkole? Kościół osaczony – by reformować czy zniszczyć? Dla rodziców: Antypedagogika – wychowanie bez przemocy?

5. Do nabycia u ministrantów i w zakrystii są kalendarze ścienne naszej diecezji na przyszły rok w cenie 6 zł oraz kalendarzyk z danymi parafii całej diecezji w cenie 4,5 zł.

6. Z początkiem Adwentu rozpoczynają przygotowanie do sakramentów świętych dzieci klas II szkoły podstawowej do I Komunii św., i młodzież klas II do sakramentu bierzmowania. Proszę rodziców, aby w biurze parafialnym zapisali swoje dzieci. Pierwsze spotkanie z rodzicami młodzieży klas II gimnazjum rozpoczynających przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbędzie się w niedzielę 24 listopada po Mszy św. o godz. 9.30, a spotkanie z rodzicami dzieci klas II do I Komunii tego samego dnia po Mszy św. o godz. 11.00.

7. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

8. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Halina Gadomska

† Teresa Mateja

† Ryszard Barnaś

† Halina Modrakowska

† Kazimierz Baumgart

† Anna Zielińska

† Jerzy Pospieszała

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.11.16 11:34, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka