Dziś jest 21 lipca A.D. 2019 - Szesnasta Niedziela zwykła
 

XXXIII Niedziela Zwykła

  1. Sobotni silny wiatr spowodował szkody na fasadzie naszego kościoła. Oderwał się fragment kartusza z łacińską inskrypcją. Z tego powodu główne wejście do kościoła jest zamknięte. Od poniedziałku rozpoczną się prace zabezpieczające i rekonstrukcyjne.                         
  2. Dzisiaj po każdej Mszy św. Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na dzieła tegoż radia. Rozdawane też będą poświęcone cudowne medaliki z modlitwą i artykuły dotyczące jego kultu.
  3. Chór "Harmonia" zaprasza wszystkie chętne osoby, które chciałyby wypróbować swoje siły w śpiewie w poniedziałki i środy na godz. 18.00 do Domu Parafialnego.
  4. Jak zwykle - w najbliższy piątek odbędzie się Msza św. o godz. 19.15, a po niej katecheza dla dorosłych, na którą serdecznie zapraszam.
  5. W zakrystii są do nabycia kalendarzyki kieszonkowe naszej diecezji w cenie 5zł.
  6. Rodziny, które mogą przyjąć pielgrzymów w ramach Światowych Dni Młodzieży proszone są o zgłoszenie i wypełnienie deklaracji.
  7. Zachęcam do korzystania z prasy katolickiej, z której przedruki wyłożone są na stolikach, jak również do lektury Przewodnika Katolickiego. W tym numerze szczególnie gorąco polecam artykuły pt.: „Wszyscy ulegliśmy propagandzie”; oraz „Kościół i hieny”.
  8. Księdzu Rektorowi i księżom klerykom z naszego Seminarium życzę jak najobfitszych i jak najlepszych owoców przeżywanej u nas niedzieli powołaniowej, a wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom - miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  9. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

   † Jerzy Zieliński

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2015.11.13 19:07, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka