Dziś jest 27 maja A.D. 2024 -
 

XXXII Niedziela Zwykła

 1. Przez cały miesiąc listopad trwamy na modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Zgodnie z decyzją Penitencjarii Apostolskiej możemy – wyjątkowo do końca listopada – uzyskać odpusty za zmarłych. Szczegółowe warunki uzyskania odpustów zamieszczone są na naszej stronie internetowej.
 2. Ostatnia modlitwa wypominkowa za zmarłych w naszym kościele dzisiaj o godz. 19.15.
 3. Dziękujemy ofiarodawcom dwóch ornatów i kapy, które będą nam służyć w czasie ceremonii pogrzebowych na naszym cmentarzu parafialnym.
 4. Na naszym cmentarzu ustawiane są kontenery do ich segregacji. To oznacza konieczność wyrzucania osobno odpadów szklanych, osobno plastikowych i osobno pozostałych. Bardzo prosimy o dostosowania się do nowych zasad.
 5. Dziękujemy za zaangażowanie i trwanie na całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele przez ostatnie dwa tygodnie a szczególnie za modlitwę w ramach akcji „Różaniec do granic nieba”.
 6. W środę przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o modlitwie za naszą Ojczyznę, za wszystkich sprawujących władzę oraz za wszystkich naszych rodaków. Wywieśmy w tym dniu flagi narodowe, a o godz. 12.00 włączmy się we wspólny śpiew Hymnu Narodowego. Szczególną okazją do modlitwy będzie Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w naszym kościele o godz. 11.00, na którą szczególnie zapraszamy rodziny z dziećmi. Podczas Mszy św. poświęcone zostaną świętomarcińskie rogale. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji solenizanta, ks. Marcina.
 7. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas 8 zapraszamy na wieczorną Mszę św. w poniedziałek, 9 listopada. Po Mszy św. katecheza w kościele.
 8. Wszystkie małżeństwa z naszej parafii, obchodzące w tym roku okrągłą rocznicę zawarcia Sakramentu Małżeństwa – 1, 5, 10, 15 itd. co pięć lat, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub biura parafialnego – w pierwszą niedzielę Adwentu będziemy chcieli we wspólnocie parafialnej uczcić ich jubileusze.
 9. Trwa w naszej parafii Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez ks. Dawida Perlika oraz wspólnotę „Ogród chwały”. Spotkania odbywają się w każdą środę – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00.
 10. Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert organowy – w przyszłą sobotę o godz. 19.00 –przy organach zasiądzie czeski organista Michal Novenko. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną koncert będzie transmitowany online.
 11. W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi w naszym kościele, podczas Mszy św., może przebywać 60 osób, natomiast w kaplicy na cmentarzu – 5 osób. Przypominamy także o konieczności zakrywania nosa i ust oraz o dezynfekcji rąk przy wejściu do kościoła.
 12. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” – szczególnie artykuły Współczucie to za mało – o sytuacji rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi oraz Uwodzeni w sieci – o zagrożeniach dla młodych ludzi płynących z nauki zdalnej.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Kazimierz Kwiatkowski

† Mateusz Bińkowski

† Bogusław Drężek

† Klara Wenerska

† Mirosław Szczeblewski

† Andrzej Pauliński

† Eugenia Gapska

† Stanisław Dominiczak

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.11.07 17:32, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka