Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XXXII Niedziela Zwykła

 

  1. Wraz ze Związkiem Harcerstwa Rzeczpospolitej serdecznie zapraszamy na koncert “Z paczką na wschód”, który odbędzie się w naszym kościele dzisiaj, o godz. 17.00. Podczas koncertu będzie możliwość wsparcia naszych rodaków mieszkających na Białorusi. 
  2. Jutro przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w tym dniu w sposób szczególny o modlitwie za naszą Ojczyznę, za wszystkich sprawujących władzę oraz za wszystkich naszych rodaków. Szczególną okazją do modlitwy będzie Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w naszym kościele o godz. 9.30. W naszej bydgoskiej Katedrze Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana będzie przez ks. bpa Jana Tyrawę o godz. 11.00. Pamiętajmy aby w tym dniu wywiesić flagi narodowe. 
  3. XXXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 16 – 17 listopada, natomiast tradycyjna Msza św. kolejarska zostanie odprawiona w naszym kościele w niedzielę, 24 listopada, o godz. 12.15.
  4. Zapraszamy na wykład o. Jacka Norkowskiego, dominikanina, doktora nauk medycznych pt. Postawy lekarzy wobec chorych w śpiączce mózgowej, który ma podtytuł Śmierć mózgowa – rzeczywistość czy fikcja . Omawiane będą takie pojęcia jak: śpiączka pourazowa, stan wegetatywny oraz śmierć mózgowa pod kątem medycznym, i etycznym. Wykład odbędzie się w piątek, 15 listopada, w Domu Parafialnym po Mszy św. o godz. 19.15.
  5. Serdecznie zapraszamy na koncert w ramach XXXVIII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, który odbędzie się w Domu Polskim przy ul. Grodzkiej 1 w przyszłą niedzielę, 17 listopada, o godz. 17.00. Wystąpią: Katarzyna Fraś-Mularczyk, sopran oraz, przy fortepianie, nasz parafianin, pan Karol Marcinkowski. W programie utwory Fryderyka Chopina oraz Stanisława Moniuszki.
  6. Przy wyjściu z kościoła zbierane są podpisy pod petycją do Prezydenta Bydgoszczy z prośbą o cofnięcie decyzji o zamknięciu dla ruchu samochodowego terenu przy bydgoskiej Katedrze oraz Kurii Diecezjalnej.
  7. Polecamy lekturę najnowszego numeru „Przewodnika Katolickiego” szczególnie artykuły: „Patriotyzm po chrześcijańsku” o kwestii relacji między patriotyzmem a religią oraz „Cyfrowy detoks” o uzależnieniu młodych ludzi od smartfonów, komputerów i internetu.
  8. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania trzeciej części z II Sonaty organowej Feliksa Mendelssohna.
  9. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Sławomir Kruczyński

         Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.11.09 18:01, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka