Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XXXII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 11.00.
  2. W związku z tym, że poniedziałek, 12 listopada, to dzień ustawowo wolny od pracy, biuro parafialne będzie nieczynne.
  3. We wtorek, 13 listopada, o godz. 17.00 na Placu Wolności odmówiony zostanie publiczny różaniec w intencji odnowy moralnej Narodu Polskiego oraz obrony życia poczętego. Wydarzenie organizowane jest przez bydgoski oddział fundacji „Pro – prawo do życia”.
  4. XXXV Ogólnopolska pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 17 – 18 listopada. Wyjazd specjalnego pociągu pielgrzymkowego nastąpi w sobotę, w godzinach rannych, powrót w niedzielę wieczorem. Całkowity koszt przejazdu to 35 zł. (Szczegółowe informacje i zapisy pod nr. tel. 600 25 31 31).
  5. Tradycyjna Msza św. kolejarska zostanie odprawiona w naszym kościele w niedzielę, 25 listopada, o godz. 12.15.
  6. Już dzisiaj zapraszam 22 listopada, we wspomnienie św. Cecylii na godz. 18.30 na uroczystą Mszę św. oraz koncert z okazji 10. rocznicy powstania naszej parafialnej scholi gregoriańskiej Vox Cordis. Poza śpiewami chorałowymi w wykonaniu scholi usłyszymy kompozycje oraz improwizacje organowe w wykonaniu Michała Dąbrowskiego, organisty bazyliki św. Krzyża w Warszawie.
  7. Listopadowy gość specjalny, którym będzie prof. Grzegorz Kucharczyk, wygłosi wykład zatytułowany "Katolicyzm a polski patriotyzm w drodze ku wolności" w piątek, 16 listopada, po Mszy św. o godz. 19.15 - w Domu Parafialnym. Ciekawy wykład o podobnej treści wygłosił prof. Kucharczyk na tegorocznym Kongresie Konserwatywnym w Niepołomicach pod Krakowem. Wszystkich zainteresowanych wykładem serdecznie zapraszam!
  8. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Krystyna Omniszczyńska

† Sławomir Drabicki

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.11.09 21:17, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka