Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XXXI Niedziela Zwykła

 1. Serdecznie dziękujemy za liczne uczestnictwo w Uroczystości Wszystkich Świętych oraz Dniu Zadusznym na naszym parafialnym cmentarzu oraz za troskę o groby naszych bliskich. Podziękowania składamy także wszystkim, którzy przygotowali nasz parafialny cmentarz na te uroczystości. Bóg zapłać!
 2. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwa
  w naszym kościele do 8 listopada - w dni powszednie o godz. 17.45 a w niedzielę o godz.  18.15. Wypełnione karty, które wyłożone są na ławkach, można jeszcze składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona zmarłych pisać czytelnie oraz w mianowniku. 
 3. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych można codziennie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: należy nawiedzić pobożnie cmentarz, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św., odmówić modlitwę w intencjach Ojca św. oraz wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu ciężkiego.
 4. Dzisiaj przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym, a Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestuje na potrzeby tegoż Radia.
 5. Nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła zostanie odprawione we wtorek, 5 listopada, po wieczornej Mszy św.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. wotywna o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie a po Mszy św. nabożeństwo w intencji licznych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
 7. Przypominamy, że w sobotę, 9 listopada, ks. Grzegorz odwiedzi swoich chorych z posługą sakramentalną.
 8. W ostatnim czasie do skarbony, na spłatę należności za remont wieży naszego kościoła, zebraliśmy 3 270 zł. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie także na ten cel. Do całkowitego sfinansowania tego dzieła pozostało jeszcze 14 320 zł. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary, także te wpłacane bezpośrednio na konto bankowe – kartki z numerem konta wyłożone są przy wyjściu z kościoła.
 9. Organizujemy grupowe wyjście na film „Nieplanowane”, opowiadający o kulisach tzw. przemysłu aborcyjnego. Seans odbędzie się w czwartek, 21 listopada, o godz. 19.00 w kinie Helios. Cena biletu to 13 zł. Zapisy przyjmowane są po Mszach św. w zakrystii.
 10. W minionym tygodniu odszedł do Pana z naszej wspólnoty Parafialnej:

† Krzysztof Wąsik

            Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.11.02 17:48, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka