Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XXXI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj Koło Przyjaciół Radia Maryja kwestuje do puszek na potrzeby  tegoż radia, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w Domu Parafialnym - w pokoju nr 3.
 2. Przy wyjściu z kościoła młodzież zbiera podpisy pod petycją przeciw promocji zboczeń w Związku Harcerstwa Polskiego.
 3. Także dzisiaj po Mszach świętych, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia św. Łazarza, rozprowadzają kalendarze-cegiełki. Środki zebrane ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej św. Łazarza (hospicjum perinatalnego), które ma pod swoją opieką rodziny, spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt cegiełki wynosi 50 złotych. Zachęcam do wsparcia tej inicjatywy.
 4. Jutro przypada 30. rocznica sakry biskupiej naszego Biskupa Ordynariusza Jana Tyrawy. Pamiętajmy w modlitwach o Księdzu Biskupie.
 5. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy odbędzie się w poniedziałek, 5 listopada, po wieczornej Mszy św.
 6. We wtorek na godz. 19.15 zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, a w czwartek o tej samej porze - na nabożeństwo ku czci św. Gemmy.
 7. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwa w naszym kościele do 8 listopada włącznie. Wypełnione karty, można jeszcze składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 11.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych.
 9. Listopadowy gość specjalny, którym będzie prof. Grzegorz Kucharczyk, wygłosi wykład zatytułowany "Katolicyzm a polski patriotyzm w drodze ku wolności" w piątek, 16 listopada, po Mszy św. o godz. 19.15 - w Domu Parafialnym. Ciekawy wykład o podobnej treści wygłosił prof. Kucharczyk na tegorocznym Kongresie Konserwatywnym w Niepołomicach pod Krakowem. Wszystkich zainteresowanych wykładem serdecznie zapraszam!
 10. XXXV Ogólnopolska pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w sobotę, 17 listopada. Wyjazd specjalnego pociągu pielgrzymkowego nastąpi w godzinach rannych. Całkowity koszt pielgrzymki to 35 zł. (Szczegółowe informacje i zapisy pod nr. tel. 600 25 31 31).
 11. Już dzisiaj informuję, że tradycyjna Msza św. kolejarska zostanie odprawiona w naszym kościele w niedzielę, 25 listopada, o godz. 12.15.
 12. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 13. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Jan Dembek

† Krystyna Czarniecka

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.11.02 21:36, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka