Dziś jest 25 kwietnia A.D. 2019 - Czwartek w Oktawie Wielkanocy
 

XXX Niedziela Zwykła C

1. Jutro, czyli w poniedziałek 28 października - w św.św. ap.ap. Szymona i Judy Tadeusza - odprawię o godz. 16.00 w klasycznym rycie rzymskim Mszę św. dziękczynną za 25 lat kapłaństwa.

2. Na tablicy ogłoszeń umieszczona jest informacja dla osób w wieku od 18 do 55 lat, które chciałyby zostać dawcami szpiku kostnego dla chorych na białaczkę. Możliwość rejestracji będzie 28 i 29 października. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami. Obok jest także informacja o badaniach profilaktycznych w kierunku wykrywania raka u mężczyzn.

3. Następne spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w domu katechetycznym w czwartek 7 listopada po Mszy św. wieczornej.

4. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych i modlitw za zmarłych przypominam o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu. Ponadto do końca roku należy opłacić prolongatę grobów, gdy od pogrzebu minęło 20 lat. Wszystkie groby naszego cmentarza są już skatalogowane w programie komputerowym i niestety okazuje się, że kilkaset grobów nie jest opłacanych od lat. W świetle prawa mogą być one ponownie wykorzystane.

5. Uroczystość Wszystkich Świętych przypada w piątek dlatego nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Spowiedź piewszopiątkowa przed każdą Mszą św. w kościele.

6. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszym kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.15, ani o 14.00. Msza św. koncelebrowana z procesją na naszym cmentarzu o godz. 13.00. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Ofiary zbierane na cmentarzu przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne.

7. W sobotę – 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych (dzień zaduszny). Msze św. w naszym kościele rano o godz. 7.30 i 8.30. Na cmentarzu parafialnym o godzinie 11.00 różaniec w intencji wszystkich wiernych zmarłych prowadzony przez naszą parafialną wspólnotę Żywego Różańca, po nim o godz. 11.30 Msza św. Po południu tego dnia Msze św. o godz. 18.30 oraz - tradycyjnie już u nas - śpiewana Msza sw. Requiem (żałobna) za dusze w czyśćcu o godz. 19.15. Natomiast Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi zostanie wyjatkowo odprawiona w niedzielę 3 października o godz. 9.30. W dzień zaduszny można uzyskać odpust zupełny (jedynie za zmarłych) pod warunkiem nawiedzenia kościoła i odmówienia Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Tego dnia będzie nieczynne biuro parafialne.

8. Wymienianki za zmarłych będziemy odmawiać wraz z modlitwą różańcową od 2 do 8 listopada. Wymienianki można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii.  Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Czy warto oddać mieszkanie za rentę?; Jakie są konsekwencje przysięgi małżeńskiej; „Ukrzyżowany również za nas” - czy kolejna część rozważań o wyznaniu wiary; dla rodziców: Jak wychować człowieka szlachetnego?

10. Przypominam, że ukazał się nowy kalendarzyk kieszonkowy z danymi parafii całej diecezji w cenie 4,5 zł.

11. Terminy spotkań z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zostały wywieszone w gablocie oraz zamieszczone w internecie.

12. Spotkanie z Żywym Różańcem w przyszłą niedzielę po rannej Mszy św.

13. W dzień zaduszny przypada pierwsza sobota miesiąca. Ks. Michał odwiedzi chorych przed południem i po południu, a ks. Krzysztof dopiero w sobotę 9 listopada.

14. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

15. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Ryszard Baksalary

† Maciej Garba

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2013.10.25 12:03, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka