Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

XXX Niedziela Zwykła

 

 1. Intencje na cały przyszły rok można zamawiać i rezerwować w biurze parafialnym, także telefonicznie.

 2. Wymienianki za zmarłych będziemy odmawiać wraz z modlitwą różańcową od 3 do 8 listopada. Wymienianki można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować jedynie za zmarłych.

 3. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych i modlitw za zmarłych przypominam o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu. Ponadto do końca roku należy opłacić prolongatę grobów, gdy od pogrzebu minęło 20 lat. Informuję, że na naszym cmentarzu znajduje się wiele miejsc wolnych dla Parafian i pragnących mieć grób na cmentarzu przy ul. Ludwikowo. Związane jest to z likwidacją grobów nieopłaconych, które w świetle prawa będą zagospodarowywane po 20 latach. 

 4. W sobotę 1 listopada - w uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 18.00 (trydencka - w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi) i o 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.15 i 14.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja.

 5. W niedzielę - w dzień zaduszny - dodatkowo Msze św. na cmentarzu o godz. 9.00 i 11.00. O godz. 10.30 różaniec na cmentarzu prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.

 6. Zachęcam do uczestnictwa w XXXIII Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Informacje na plakatach.

 7. Duszpasterstwo Akademickie w Bydgoszczy zaprasza na coroczną Drogę Krzyżową w Fordońskiej Dolinie Śmierci, przygotowaną i poprowadzoną przez studentów w niedzielę 2 listopada o godz. 15.15. Zakończenie Mszą św. o godz. 17.00 w Bazylice Królowej Męczenników.

 8. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą niedzielę po porannej Mszy św.

 9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Synod zmierza do rodzinnego nawrócenia, Pan Bóg daje im czas – wywiad z o. Józefem Augustynem o małżeństwach niesakramentalnych, Pożegnać dziecko utracone; Sługa piękna i prawdy Ewangelii, Proście, idźcie i mówicie! - artykuły z życia Diecezji Bydgoskiej, Powstrzymać pijanego kierowcę.

 10. Przypominam, że ukazał się nowy kalendarzyk kieszonkowy z danymi parafii całej diecezji oraz kalendarze ścienne. Są one do nabycia w zakrystii.

 11. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

  Barbara Andryszak

  Paweł Radke

  Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski 


Dodane: 2014.10.22 16:52, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka