Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Przed kościołem odbywa się kwesta do puszek dla stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Diecezjalne uroczystości Dnia Papieskiego rozpoczną się Mszą św. sprawowaną w naszym kościele przez ks. biskupa Jana Tyrawę o godz. 13.30, po której odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne Młodzi – młodym z udziałem wspólnoty „Młodość – lubię to” oraz zespołów „Ocaleni” i „Amen”. Serdecznie zapraszamy młodych w każdym wieku.
 2. W naszej parafii gościmy monstrancję z Medjugorie. Adoracja indywidualna od poniedziałku trwać będzie od porannej do wieczornej Mszy św. a po Mszy św. wieczornej do Apelu Jasnogórskiego – prowadzona będzie przez grupy i wspólnoty. Dokładny program zamieszczony jest na stronie internetowej.
 3. Uroczyste wprowadzenie relikwiarza św. Jana Pawła II odbędzie się w przyszłą niedzielę, 18 października, o godz. 17.00. Po wprowadzeniu zapraszamy na koncert „Nie lękajcie się” w wykonaniu Józefa Skrzeka (organy i śpiew) oraz Wiesława Komasy (recytacja poezji św. Jana Pawła II). Dziękując tym, którzy już podjęli dzieło fundacji relikwiarza informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej.
 4. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie, po wieczornej Mszy św. W październiku nie odmawiamy różańca w dni powszednie, przed wieczorną Mszą św.
 5. Duszpasterstwo młodzieży „Młyn” działające w naszej parafii oraz ks. Marcin zapraszają wszystkich młodych na Adorację Najświętszego Sakramentu w monstrancji z Medjugorie w piątek na godz. 19.30.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez ks. Dawida Perlika oraz wspólnotę „Ogród chwały”.
 7. Zapraszamy także na katechezy pogłębiające naszą wiarę według katechizmu kard. Gasparriego, które odbywać się będą w Domu Parafialnym. Pierwsza katecheza odbędzie się we wtorek, 13 października o godz. 19.00 oraz powtórzenie w niedzielę, 18 października, o godz. 15.30. Szczegóły na plakacie.
 8. Prosimy o sprawdzanie poprawności zapisanych intencji mszalnych a także o potwierdzanie rezerwacji intencji min. 2 tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 9. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Papieskie Działa Misyjne.
 10. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” szczególnie artykuły: Nie umniejszajmy straty – rozmowa z psychologiem jak towarzyszyć rodzicom po stracie dziecka oraz „Nieszczęsny” dar sumienia – o dylematach moralnych i roli sakramentu pokuty.
 11. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania preludium c – moll Jana Sebastiana Bacha.
 12. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Grzegorz Dyniak

† Grażyna Mazur

† Lech Hoffmann

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…


Dodane: 2020.10.10 09:29, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka