Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XXVIII Niedziela Zwykła

 1. Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza, prowincjała Zgromadzenia Ducha Świętego – o. Marka Myślińskiego. O. Marek, z racji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, głosi nam dzisiaj Słowo Boże przybliżając tematykę misyjną. W naszej Parafii będzie możliwość szczególnego wsparcia dzieła misyjnego poprzez włączenie się w loterię misyjną, która odbędzie się w niedzielę, 27 października. Już dzisiaj prosimy o przynoszenie fantów na loterię a także starych telefonów komórkowych, kluczy, znaczków czy monet, które zostaną przeznaczone na cele misyjne.
 2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy w całej Polsce XIX Dzień Papieski. Przed kościołem przeprowadzana jest kwesta na rzecz fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszym mieście w szczególny sposób świętować będziemy ten dzień uczestnicząc w „Karoliadzie”, która rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w kościele pw. św. Józefa o godz. 13.30 a od godz. 16.00 ciąg dalszy w Artego Arenie.
 3. Trwa październik, miesiąc poświęcony szczególnie modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00 a w niedziele o 18.30. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach i szczególnej modlitwy w intencji misji. 
 4. Przez ostatnie dwa tygodnie, do skarbony, na remont wieży naszego kościoła zebraliśmy 3 305, 30 zł. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać! Na tablicy pod chórem zamieszczone są fotografie prezentujący aktualny stan prac.
 5. Próba przed Sakramentem Bierzmowania z uczniami klas szkół średnich po III klasie gimnazjum odbędzie się w czwartek, 17 października, po wieczornej Mszy św.
 6. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
 7. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 19.00 zaśpiewa chór „Dzwon”, który jest jednym z najstarszych chórów działających w Bydgoszczy.
 8. Od poniedziałku, 21 października, będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2020.
 9. Tradycyjna modlitwa wymieniankowa za zmarłych trwać będzie w naszym kościele od 2 do 8 listopada. Wypełnione karty, można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Prosimy aby imiona i nazwiska zmarłych pisać czytelnie.
 10. W piątek, 18 października organizowany jest wyjazd dzieci z naszej parafii do Torunia na spotkanie Podwórkowych Kółek Różańcowych. Zapisy przyjmowane są w zakrystii do 16 października.
 11. Bydgoski Klub Frondy zaprasza na spotkanie z dziennikarzem i publicystą,  panem Rafałem Ziemkiewiczem. Spotkanie  pt.: „Polskość to nienormalność?”, które odbędzie się 15 października, o godz. 19.00, w sali widowiskowej Domu Jubileuszowego Jana Pawła II, przy ul. Bołtucia 7 w  Bydgoszczy - Fordonie.
 12. Polecamy lekturę “Przewodnika Katolickiego”. W tym numerze szczególnie rozmowę z Pawłem Skibińskim, historykiem o wzajemnych relacjach Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego oraz artykuł Czy dobrze być altruistą? Informujemy jednocześnie, że od tej niedzieli, prasa katolicka wyłożona będzie na stoliku w bocznej nawie kościoła, przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej.
 13. Dzisiaj po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania Chorału Jana Sebastiana Bacha pt. Kto los swój złożył w ręce Boga.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Teresa Szaroleta

† Jerzy Puchowski

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2019.10.11 17:06, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka