Dziś jest 21 marca A.D. 2019 - Czwartek II tygodnia Wielkiego Postu
 

XXVIII Niedziela Zwykła B

1. Dzisiaj przeżywamy kolejny Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny". Z tej okazji przed kościołem są zbierane ofiary do puszek na rzecz Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Natomiast dzisiejsza taca przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.

2. W tym tygodniu w całym Kościele rozpoczął się ogłoszony przez Ojca Świętego Rok Wiary. Jego inauguracja odbyła się w naszej Katedrze w czwartek, a w piątek w naszym kościele podczas Mszy św. o 18.30 została uroczyście zapalona „Świeca wiary”. Dzisiaj w czasie Mszy św. o 11.00 odbędzie się uroczysta Intronizacją Pisma Świętego. W godz. 15.00 – 18.00 w Hali „Łuczniczka” odbędzie się „Bydgoska Karoliada” - turniej rodzin parafialnych i koncert Arki Noego. Dokładny plan przebiegu tych obchodów jest wywieszony w gablocie.

3. Zapraszam do udziału w Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja do Rzymu, Wenecji, Asyżu, Monte Cassino i Orvieto, która odbędzie się w dniach 3-10 listopada br. Bliższe informacje i zapisy w biurze parafialnym naszej parafii. Informacje na temat pielgrzymki do Włoch znajdują się również na ulotkach i plakatach.

4. Do nabycia u ministrantów i w zakrystii są kalendarze naszej diecezji na przyszły rok w cenie 6 zł. Zachęcam do nabywania nowego numeru Przewodnika Katolickiego.

5. Koło misyjne działające przy naszej parafii prosi o fanty na loterię misyjną. Można je przynosić do biura parafialnego.

6. Wymienianki za zmarłych przyjmujemy już w biurze parafialnym i zakrystii. Kartki są wyłożone na stoliku z gazetami.

7. Duszpasterstwo Akademickie „Kana” działające przy naszej parafii zaprasza studentów na Mszę św. sprawowaną w kaplicy na naszym cmentarzu w piątek o godz. 19.30. Zbiórka przy kościele po Mszy św. wieczornej.

8. Przyszła niedziela rozpoczyna tydzień misyjny. Taca będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

† Augustyn Hołub

† Helena Nowakowska

† Konrad Grzywacz

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2012.10.12 22:20, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka