Dziś jest 17 grudnia A.D. 2018 - Poniedziałek III tygodnia Adwentu
 

XXVIII Niedziela Zwykła A

  1. Następne spotkanie w ramach katechezy przedmałżeńskiej dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych odbędzie się w najbliższą środę 15 października o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Przypominam, że młodzież, która ukończyła gimnazjum zobowiązana jest do uczestnictwa w katechezie parafialnej przygotowującej do sakramentu małżeństwa.

  2. W przyszłą niedzielę - 19 października - odbędzie się kolejna loteria misyjna. Zwracamy się z prośbą o przynoszenie fantów oraz starych telefonów komórkowych do biura parafialnego lub zakrystii.

  3. Zachęcam do modlitwy w intencji młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, która w najbliższym czasie przeżywać będzie rekolekcje prowadzone przez wspólnotę ewangelizacyjną.

  4. Z okazji zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych i modlitw za zmarłych przypominam o uporządkowaniu grobów na naszym cmentarzu. Ponadto do końca roku należy opłacić prolongatę grobów, gdy od pogrzebu minęło 20 lat. Informuję, że na naszym cmentarzu znajduje się wiele miejsc wolnych dla Parafian i pragnących mieć grób na cmentarzu przy ul. Ludwikowo. Związane jest to z likwidacją grobów nieopłaconych, które w świetle prawa będą zagospodarowywane po 20 latach.

  5. W sobotę 1 listopada - w uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w kościele o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 18.00 (trydencka - w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi) i o 19.00. Msza św. na cmentarzu o godz. 13.00, następnie procesja. W niedzielę - w dzień zaduszny - dodatkowo Msze św. na cmentarzu o godz. 9.00 i 11.00. O godz. 10.30 różaniec na cmentarzu prowadzony przez wspólnotę Żywego Różańca.

  6. Grupa AL-ANON serdecznie zaprasza osoby, które mają kłopoty z powodu czyjegoś nadużywania alkoholu na spotkania grup wsparcia w środy o godz. 11.00 w Domu Parafialnym przy Pl. Piastowskim 5 oraz w czwartki o godz. 18.00 przy ul. Dworcowej 87, przy „Alwerni”.

  7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Tu wszystko się zaczęło, artykuł o Nazarecie, mieście, w którym żyła Święta Rodzina, Bóg jest Inny, Żywność w śmieciach zamiast na talerzach – artykuł o marnotrawstwie domowych gospodarstw, Zdążyć przed rakiem, dla rodziców: Przemówić do serca chłopca.

  8. Wymienianki za zmarłych będziemy odmawiać wraz z modlitwą różańcową od 3 do 8 listopada. Wymienianki można składać w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Puste karty znajdują się na stoliku z gazetami.

  9. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.

 

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2014.10.09 21:48, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka