Dziś jest 30 listopada A.D. 2022 -
 

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Witamy w naszej wspólnocie parafialnej panią Joannę Jurkiewicz autorkę książki o św. Janie Pawle II pt. „Zwiastunowi gór”. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia książki wraz z dedykacją.
 2. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu Sakramentu Bierzmowania – ks. Marcinowi, rodzicom, świadkom, katechetom oraz wszystkim dzięki którym to ważne wydarzenie w życiu naszych młodych parafian, wprowadzające ich w dojrzałe życie chrześcijańskie, mogło mieć godny i pobożny przebieg.
 3. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są: dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30, a dla młodzieży i dorosłych codziennie, po wieczornej Mszy św. W październiku nie odmawiamy różańca w dni powszednie, przed wieczorną Mszą św.
 4. Spotkanie Duszpasterstwa Kolejarzy odbędzie się w poniedziałek, 5 października – rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Informujemy, że tegoroczna pielgrzymka kolejarzy na Jasną Górę odbędzie się w dniach 7 – 8 listopada i wszyscy pragnący wziąć w niej udział muszą zakupić bilety w kasach PKP do 23 października na hasło „Pociąg pielgrzymkowy do Częstochowy” – cena biletu 55 zł w obie strony. Rezerwacja noclegu jest możliwa pod numerem tel. 600 253 131.
 5. Także w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
 6. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, które zostanie odprawione w łączności z nabożeństwem różańcowym.
 7. W środę, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcone zostaną różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Na wspólną modlitwę i okolicznościowe spotkanie zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca.
 8. Duszpasterstwo młodzieży „Młyn” działające w naszej parafii oraz ks. Marcin zapraszają wszystkich młodych na Msze św. w każdy piątek na godz. 19.30. a po Mszy św. na spotkanie do Domu Parafialnego.
 9. Spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas VII, VIII oraz I szkoły średniej, odbędzie się w poniedziałek, 12 października po wieczornej Mszy św. – obecność obowiązkowa!
 10. Dzisiaj po Mszach św. odbywa się kwesta do puszek na potrzeby Radia Maryja, a przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje składki i ofiary w pokoju nr 3 w Domu Parafialnym.
 11. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na sfinansowanie budowy sieci i systemu teleinformatycznego w naszej parafii. Dotychczas nabyliśmy: 2 serwery, 3 komputery, 2 monitory, 2 centrale, 3 szafy teleinformatyczne, 3 telefony systemowe, 5 kamer oraz bramofon. Bardzo dziękujemy za dotychczasową pomoc bydgoskiej firmie Slican.
 12. Diecezjalne obchody XX Dnia Papieskiego pod hasłem „Totus Tuus” odbędą się w tym roku w naszej parafii w przyszłą niedzielę, 11 października. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. sprawowaną przez ks. biskupa Jana Tyrawę o godz. 13.30, po której wydarzenie ewangelizacyjne Młodzi – młodym z udziałem wspólnoty „Młodość – lubię to” oraz zespołów „Ocaleni” i „Amen”. Serdecznie zapraszamy młodych w każdym wieku. W tym dniu przed kościołem odbywać się będzie kwesta dla stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 13. W niedzielę, 18 października, w naszej parafii rozpocznie się Seminarium Odnowy Wiary prowadzone przez ks. Dawida Perlika oraz wspólnotę „Ogród chwały”.
 14. Od poniedziałku, 5 października, w biurze parafialnym przyjmowane będą intencje oraz rezerwacje Mszy św. na rok 2021. Prosimy jednocześnie o sprawdzanie poprawności zapisanych intencji mszalnych a także o potwierdzanie rezerwacji intencji min. 2 tygodnie przed planowanym terminem Mszy św.
 15. Polecamy dzieło fundacji relikwiarza dla Jana Pawła II, który zostanie uroczyście wprowadzony do naszego kościoła w niedzielę, 18 października, o godz. 17.00. Po wprowadzeniu zapraszamy na koncert „Nie lękajcie się” w wykonaniu Józefa Skrzeka (organy i śpiew) oraz Wojciecha Komasy (recytacja poezji św. Jana Pawła II). Dziękując tym, którzy już podjęli to zaproszenie informujemy, że każdy kto pragnie dołączyć do grona fundatorów może to uczynić za pomocą konta parafialnego z dopiskiem „relikwiarz”. Numer konta dostępny jest na kartkach przy wyjściu z kościoła oraz na parafialnej stronie internetowej. Wersja robocza relikwiarza jest na zdjęciach na tablicy pod chórem.
 16. Od przyszłej niedzieli do niedzieli wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii będzie gościła monstrancja z Medjugorie. Dokładny program adoracji zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 17. Bydgoski Klub Frondy organizuje pokaz filmu „Wojtyła. Śledztwo”, który odbędzie się w poniedziałek, 12 października, o godz. 19.30 w kinie Helios. Bilety w cenie 13 zł, zapisy przyjmowane są w zakrystii po Mszach św. W trakcie seansu należy przestrzegać obowiązujących wytycznych sanitarnych.
 18. Polecamy lekturę najnowszego numeru “Przewodnika Katolickiego” szczególnie artykuły: Różaniec widziany od środka – o wartości i sensie modlitwy różańcowej oraz Wyrok na śmieć i życie – o oczekiwanym werdykcie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ochrony życia dzieci nienarodzonych.
 19. Po Mszy św. zapraszamy do wysłuchania III części z Sonaty organowej c – moll Feliksa Mendelssohna.
 20. W minionym tygodnie odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

† Aneta Okrajna

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

 

ks. Krzysztof Buchholz


Dodane: 2020.10.03 17:26, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka