Dziś jest 29 listopada A.D. 2021 -
 

XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj kazania na wszystkich Mszach św. głosi ks. Wojciech Kozłowicz, salezjanin od 31 lat pracujący w Zambii. Po Mszach św. ks. misjonarz będzie kwestować na potrzeby misji.
 2. Także dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12.15 zostaną poświęcone różańce dzieciom, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
 3. Przedstawiciel Towarzystwa Przyjaciół KUL przyjmuje dzisiaj składki i ofiary w pok. nr 3 w Domu Parafialnym, a Koło Przyjaciół Radia Maryja zbiera ofiary na działalność tegoż radia.
 4. W październiku nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele o godz. 18.30.
 5. Spotkanie duszpasterstwa kolejarzy odbędzie się w poniedziałek, 8 października, po wieczornej Mszy św.
 6. Włączając się w modlitwę wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata, zachęcam wszystkich parafian do podjęcia modlitwy w pięć kolejnych pierwszych sobót miesiąca (od października do lutego). Materiały dotyczące tego  nabożeństwa można zabrać ze stolików.
 7. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii. W najbliższym czasie rozpoczniemy remont biura parafialnego wraz z wymianą mebli biurowych, a w zakrystii zamontowane zostaną nowe szafy na szaty liturgiczne oraz stroje ministranckie. Polecam te inwestycje ofiarności Parafian.
 8. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na Rok Pański 2019. Jednocześnie informuję, że od przyszłego roku począwszy, Msza św. w intencji parafian będzie sprawowana w każdą niedzielę i święto nakazane o godz. 11.00.
 9. Już od kilku lat w naszej diecezji świętujemy Dzień Papieski, wspólnie biorąc udział w bydgoskiej Karoliadzie. Zapraszam wszystkich młodych z naszej parafii do zaangażowania się w tę inicjatywę. Bliższe informacje na stronie internetowej naszej parafii.
 10. Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" zaprasza na spotkanie w Klubie "Społeczeństwo"  z kandydatami do władz samorządowych, należącymi do ruchów i stowarzyszeń katolickich. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 11 października o godz. 18. w Domu Parafialnym. Tematem spotkania będzie: "Patriotyzm gospodarczy - egoizm czy realizacja dobra wspólnego?" wraz z krótką relacją z II Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej.
 11. Polecam lekturę prasy katolickiej, szczególnie najnowsze numery „Przewodnika katolickiego” oraz naszego parafialnego tygodnika „Głos Serca”.
 12. Wszystkim naszym parafianom, gościom i sympatykom życzę miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławionego tygodnia.
 13. W minionym tygodniu odeszły do Pana z naszej wspólnoty parafialnej:

 

† Danuta Bros – Urbaniak

† Mariola Wasilewska

† Halina Gostyńska

 

Wieczny oppoczynek racz im dać Panie...

 

ks. Roman Adam Kneblewski


Dodane: 2018.10.04 18:07, Tagi:

 
 
 
Projekt i oprogramowanie - Michał Jędryka